…… v případě, že vaše první manželství skončilo rozvodem?

Je zřejmé, že každá žena sní o lásce a chce, aby si jí lidé vážili a aby byla někomu užitečná. A právě to ji činí šťastnou. Ovšem po rozvodu s manželem se sebehodnocení ženy často výrazně mění, mizí její motivace k navazování nových vztahů. To jí brání v tom, aby se znovu zamilovala a provdala. A s tím je nutné bojovat.
K tomu, aby se v takovém případě ženě opět vrátila radost ze života, úsměv, jiskra v očích a sebedůvěra, které jí byly vlastní do doby, kdy se rozvedla, je třeba, aby se žena začala zabývat především sama sebou. A ženy velice často přemýšlejí, jak rozvod se svým manželem vůbec „přežít“. Přinášíme několik rad, jak překonat tuto psychologickou bariéru vzniklou po rozpadu manželského svazku a jak se následně vrátit k dřívějšímu radostnému životu.

Na počátku je dobré změnit uspořádání vašeho bytu.
Doporučuje se odstranit z bytu veškeré předměty, které dobu trvání manželského svazku připomínají. A nelitujme ničeho, neboť takové „harampádí“ se nám již nikdy nebude k ničemu hodit. Pokud tyto věci z bytu vyházíte, zbavíte se tím také zbytečných smutných myšlenek, které tyto staré věci mnohdy přinášejí. Spadne z vás stesk a začnete věřit tomu, že onou nešťastnou událostí život neskončil respektive, že začala jeho další etapa. Dobré je pak do bytu přinést nějaké nové předměty stejně jako vnést něco nového do vašeho života.
Změňte způsob života

Zapomeňte na rutinu, do které jste zabředly v době, kdy manželský svazek trval. Předmětem vašeho zájmu by kromě domova a práce měla být také nějaká vaše oblíbená činnost. Vymyslete si nějakého koníčka, zajděte do kina, do divadla, do klubu, jděte na vycházku; vhodné je trávit svůj volný čas uprostřed přírody.

Vneste jisté inovace i do svého vnějšího vzhledu.
Na vnější vzhled za takovýchto okolností nesmíte zapomínat. Dobrou volbou je zajít do obchodu a koupit si něco zajímavého na sebe, navštívit kadeřnictví, vymyslet si nový druh líčení a dělat i další věci, které vám přinesou uspokojení. Právě teď je čas na sobě zapracovat. Víc než kdy jindy nyní totiž záleží na vaší postavě, vnějším vzhledu i na vaší náladě. To vše totiž může významně přispět ke zvýšení vaší sebedůvěry, což má nyní pro váš další život klíčový význam.

A nyní si zhluboka vydechněte! Poté, co jste se zbavila různých smutků spojených s minulostí, se vám bude postupně vracet chuť chodit na různé společenské akce, navazovat další vztahy a tu i tam dostat květiny od některého ze svých ctitelů. Postupně se objeví nový smysl vašeho života a vy s radostí pocítíte jeho nové radosti.
Zcela zapomenout vztahy bývalých životních partnerů bývá, jak známo, velice obtížné. Nicméně naše rada zní: maximálně se snažit na ně nevzpomínat. To platí zejména tehdy, když potkáte muže, který by mohl být vaším novým partnerem. Pak je spíš na místě plnými doušky si užívat počátky nového vztahu a novému partnerovi umožnit, aby vás učinil šťastnou. Neustále jej sledujte, bavte se jeho počínáním v souvislosti s tím, že se o vás uchází. A věřte, že si lásku zasloužíte.

Když vynaložíte nějaké úsilí, může se váš život změnit k nepoznání. Stane se prostě pohádkou, ve které nenajdou místo negativní věci jako slzy, spory, strádání a nevěra. Co vás v rámci nového vztahu čeká, je těžké předjímat. Avšak díky svým silám a sebedůvěře, jež se vám vrátily díky tomu, že jste na sobě zapracovala, je velmi pravděpodobné, že najdete vhodného partnera a znovu se provdáte.

 

Zdroj: www.adaline.cz

Komentáře