Tradiční čisticí prostředky mají často nepříznivé účinky na životní prostředí a zdraví. Moderní řešení jsou však vyvíjena s cílem méně zatěžovat organismus a planetu.

Čištění odpadů

  1. Jedlá soda

Skvělou přírodní alternativou pro ucpané odtoky je jedlá soda a horká voda. Do odtoku vysypte hrst jedlé sody a zalijte jej horkou vodou. Pokud to nepomůže, můžete přidat také trochu octa. Po vyzkoušení této metody doporučujeme nalít do odtoku alespoň litr vroucí vody, aby se vyčistil.

2. Čistič odpadů

V případě vážnějšího ucpání vyzkoušejte profesionální čistič odtoku. patří mezi ně HG tekutý čistič odpadů, který je bezpečným, ale velmi účinný. Jelikož je přípravek připraven k použití, nemusíte jej ředit, takže je menší riziko rozstřiku. Při vlévání přípravku do odpadu nedochází k jeho pěnění ani rozstřikování. Na rozdíl od granulovaných čističů odpadů nemůže přípravek zhoršovat ucpávání a nepoškozuje plastové odpadní trubky.

Čištění vodního kamene

  1. Citronová šťáva

Vodní kámen může být nepříjemným problémem, zejména v oblastech s tvrdou vodou. Smíchejte kyselinu citronovou v teplé vodě a směs naneste na místo s vodním kamenem. Počkejte několik minut a poté opláchněte.

2. Odstraňovač vodního kamene

V případě silně zanesených povrchů vyzkoušejte HG profesionální odstraňovač vodního kamene. Jedná se o vysoce koncentrovaný a účinný přípravek pro bezpečné odstranění odolného vodního kamene. Je vhodný pro vodovodní kohoutky, baterie, vany, toalety a stěny sprchových koutů a lze jej použít i k odstranění vodního kamene ze zanesených sprchových hlavic.

Pokud se nejedná o silně zanesený povrch nebo ucpaný odtok, můžete se vždy obrátit na domácí prostředky v podobě octa, jedlé sody nebo citronu. Pokud se jedná o silně znečištěnou plochu, se kterou si nevíte rady, zvažte profesionální čisticí prostředky.