Vhodné nastavení fixační doby vám dá možnost výhodně refinancovat stávající půjčky. Jen je zapotřebí odhadnout, jestli zvolit krátkou nebo dlouhou dobu fixace.

Refinancování vám ušetří starosti i finance

Jedním z velice používaných pojmů v oblasti hypoték je fixace úrokové sazby. V praxi to znamená, že si klient sám určí období, po které bude platit stejný úrok. Je to tedy určitý druh garance. Získá tak přehled o tom, v jaké výši budou nastavené jeho měsíční splátky.

§ Po ukončení fixačního období dojde k projednání nové výše úrokové sazby.

§ Na konci fixačního období je také možnost, kdy lze úvěr splatit celý.

Ale nejen to. Toto období je také určeno k možnosti využít refinancování hypotéky. Znamená to převedení úvěru do jiné banky, která vám nabídne výhodnější podmínky. Které banky nabízejí tuto možnost a jak jsou výhodné pro konkrétní situaci vám prozradí hypoteční kalkulačka, která vám sestaví hypotéky a úvěry přesně podle vašich možností a požadavků.

Refinancování může dlužníkovi ušetřit celkem dost peněz.

Krátká nebo dlouhá doba fixace?

Otázkou je, jestli zvolit krátkou nebo dlouhou dobu fixace. Je to jednoduché. Čím kratší doba fixace, tím nižší úrok budete po tuto dobu platit. Je ale možné, že to vyjde i obráceně, a tudíž v neprospěch klienta. Jestliže si uděláte fixaci příliš dlouhou a úrokové sazby se mezitím sníží, budete platit mnoho let zbytečně moc.

· Refinancovat se dá i nebankovní půjčka.

· Záleží vždy na druhu úvěru a na jejich podmínkách.

Některé půjčky nejsou pro refinancování vhodné

Refinancovat se dá například půjčka bez doložení příjmu, která patří k dlouhodobým úvěrům. Nesmyslem by jistě bylo vyžadovat refinancování finančního produktu, kterým je půjčka do výplaty. Zde se jedná o krátkodobou půjčku a také se většinou vyplácí v hotovosti. Tudíž by refinancování ani nebylo v praxi možné.

o Díky refinancování lze také provést oddlužení nemovitosti.

o Je ale vždy dobré poradit se s odborníkem na tuto problematiku a zjistit, která půjčka je pro refinancování vhodná.

Komentáře