Nehladovte

Pro mnohé snaživce, kteří chtějí hubnout, to může znít jako rajská hudba. Jezte vždy, když si o to Váš žaludek řekne, důležitá je pravidelnost. Jakmile začnete hladovět a sníte větší množství jídla, takto přijatá energie se uloží do zásob v podobě podkožního tuku. Proto je vhodnější jíst menší porce, ale častěji. Každé jídlo, které sníte, musí žaludek zpracovat a na to potřebuje energii. Výsledek bude takový, že častějším příjmem stravy přinutíte tělo vydávat energii na jeho trávení a zlepšíte tím celkovou denní energetickou bilanci.

Denně vypijte minimálně 2 litry tekutin
 
Dodržování pitnéhorežimu je nezbytné pro správné fungování všech tkání v organismu. Pijte nejlépe čistou vodu, snažte se vyhýbat slazeným tekutinám a nápojům s obsahem kofeinu. Množství vypité vody je pro každého z nás individuální, záleží na mnoha faktorech. Pokud navíc sportujete, více informací najdete v článku Pitný režim ve sportu.

Důležitá je samozřejmě pravidelnost – pijte v pravidelných intervalech v menších dávkách , tekutiny se lépe vstřebávají než při vypití velkého objemu tekutina další výhodou, kterou z toho vytěžíte, je snížení pocitu hladu ("hlad je převlečená žízeň").
Především však platí – pijte vždy víc, než vám diktuje vaše žízeň.

Svůj den začněte vydatnou snídaní

Velkou a hlavně často opakovanou chybou mnoha lidí je vynechání snídaně, což platí především u žen. Pokud v dopoledních hodinách nepřijmete žádnou stravu, podpoříte tím svalový katabolismus, kdy si tělo bude brát živiny a energii ze svalů. Nejen pro hubnutí, ale pro vaše samotné zdraví je to velmi špatný a nevhodný postup. Po každém probuzení potřebujete energii, abyste nastartovali své tělo do celého dne.

Jezte rozmanitě

Ne nadarmo se tvrdí, že strava by měla být rozmanitá a pestrá. Strava každého z nás by měla obsahovat vyvážené množství sacharidů, tuků, bílkovin i vlákniny. Volte proto ve svém jídelníčku různé potraviny, zaměřit se pouze na vymezenou skupinu může vést k trvalému nedostatku některých složek.
Dokládá to i přísloví "Myslete barevně" – náš každodenní jídelníček by měl hýřit různými barvami, přirozeně toho přírodního původu. Tzn. různé druhy ovoce a zeleniny.

Nezapomínejte na pohyb

Většina z nás má pohybu kritický nedostatek – může za to lenost, sedavé zaměstnání i nedostatek volného času. Snažte se vyvíjet jakoukoli fyzickou činnost vždy, kdy to půjde.

Bližší informace najdete v článku Jak nejlépe hubnout při sportování.

Rozhodněte se

K dosažení úspěchu vám brání pouze vaše vlastní rozhodnutí. Vytrvejte ve svých předsevzetích a neposlouchejte názory svého okolí o existencích jo-jo efektu a zbytečnosti celého počínání.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015