Mnozí z nás si myslí, že aby byla pleť mladistvá, musíme ji promazávat krémy, séry a jinými přípravky. Co to ale vzít i z druhé strany? Regenerační procesy pochází i z nitra těla a je podpoříme výživou s pomocí doplňků stravy. Které svědčí naší pokožce?

Správná péče o pleť – kyselina hyaluronová

Péče o pleť je velmi všestranná. Určitě jí svědčí různé krémy, však to znáte jistě sami, když cítíte pnutí, vysušení, promazání vám hned uleví. Pravidelná péče pak zanechává pokožku hydratovanou. Jde ovšem zároveň o povrchové pěstění. Je to podobné, jako když máte starší nábytek a natřete jej lakem. Ochráníte ho před okolními vlivy, na pohled je krásnější. Ovšem pokud je v dřevě například červotoč, bude jej ničit dál. A stejně tak, pokud chybí něco našemu tělu, povrchové mazání to nevyřeší. Proto si uvědomte, z čeho se naše tělo skládá a jaké procesy se v něm dějí. Například kyselina hyaluronová. Ta představuje jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty, najdeme ji v pojivových, nervových a epiteliáních tkáních. Umí skvěle hojit. Využívá se v plastické chirurgii k vyplnění vrásek, stejně skvěle působí i v kosmetických produktech. Rovněž svědčí i vlasům, které postrádají hustotu a mohou tak díky této složce nabýt objemu. Postupem věku se množství této kyseliny v těle rapidně snižuje. Naštěstí jej ale můžete doplnit s pomocí různých tablet.

Proč je dobrý kolagen?

Kolagen má obdobný profil jako kyselina hyaluronová. Jde o druh bílkoviny, která je základní stavební jednotkou pojivových tkání organismu. Najdeme jej ve vazech, chrupavkách, kostech i kůži. Jeho předností je, že umí skvěle regenerovat. Bohužel s věkem tělu ubývá, po čtyřicítce dokonce rapidně klesá. Rovněž jej ale lze doplňovat s pomocí potravinových doplňků. Kolagen se navíc od běžné bílkoviny liší složením aminokyselin, postrádá esenciální aminokyselinu Tryptofan, již si tělo neumí samo vytvořit, takže kolagen ani neumí nahradit klasickou bílkovinu. Se správnou výživou to ale zvládnete. Co vám dále svědčí? Například biotin, který pomáhá udržovat normální stav vlasů, pokožky a sliznic. Nebo peptan, který rovněž udržuje klouby v kondici. Trendy je speciální látka CeramosidyTM, která je účinná jako kolagen. Záleží na vás, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Komentáře