Řídké vlasy a začínající lysinu lze snadno maskovat pomocí pigmentace vlasů. Šetrná metoda, která vám ubere roky a přidá sebevědomí, je oblíbená po celém světě. Slyšíte o ní poprvé? Následující řádky vám ji představí. Dočtete se, jak takové ošetření probíhá, pro koho je vhodné a pro koho zase ne.
Tento článek vás provede celým zákrokem. Pokud vás s přibývajícím věkem začala trápit ztráta vlasů a rádi byste to změnili, přečtěte si něco o moderní proceduře, jež vám zaručeně pomůže.
Pigmentace vlasů vyřeší váš problém s plešatěním
Trichopigmentace je revoluční způsob, jak bojovat s alopecií, neboli úplnou či částečnou ztrátou vlasů. Tato bezbolestná metoda spočívá ve vytetování vlasů na pokožku hlavy. Nejedná se o klasické tetování, které znáte z tetovacích salónů, ale o precizní práci odborníka, jenž vlastnoručně za pomocí tenké jehly vykreslí každý jednotlivý vlas na lysá místa. Výsledek této procedury tak vypadá naprosto přirozeně.
Jak to probíhá?
Celý proces má několik fází. Je potřeba počítat s tím, že nejprve budete muset absolvovat vstupní konzultaci, kde si specialista prohlédne místa určená k aplikaci pigmentu. Podle toho pak navrhne řešení včetně nákresu a modelace. Celá procedura tedy zahrnuje:
- Vstupní prohlídku.
- Tvorbu návrhu na základě linií dotčené oblasti.
- Volbu odstínu pigmentu podle typu pleti.
- Lokální anestezii.
- Aplikaci pigmentu.
Pro koho je trichopigmentace určena
Tetování vlasů je vhodné pro muže i ženy, kteří nejsou spokojeni se svým vzhledem. Doporučuje se především v případě úplné nebo částečné alopecie nebo pro velmi řídké vlasy. Existují však také případy, kdy se zákrok nedoporučuje. Mezi vážné kontraindikace, které znemožní, aby ošetření bylo provedeno, patří více i méně závažná onemocnění, jako jsou například horečka, onemocnění krve, astma, žloutenka, HIV, epilepsie a jiné.
Dejte také větší pozor, pokud trpíte dermatitidou či jiným druhem kožní choroby. Trochopigmentaci byste měli odložit i v případě těhotenství, menstruace, kojení, a pokud užíváte antibiotika nebo kortikosteroidy.
Jak se připravit – 5 nezbytných kroků
Stejně jako na každý jiný estetický zákrok, je i na pigmentaci vlasů potřeba se řádně připravit. Během konzultace se specialistou se dozvíte několik důležitých kroků, které je třeba před absolvováním procedury dodržet, aby byla akce úspěšná a pigment se dobře na pokožku chytil.
- Vysaďte léky na ředění krve.
- Vyhněte se užívání antibiotik – minimálně 2 týdny předem.
- Neopalujte se – aby bylo možné aplikovat správný odstín pigmentu.
- Jeden den před procedurou neužívejte alkohol, kofeinové či jiné energetické nápoje (včetně silného čaje) a nekonzumujte kořeněná jídla.
- Pozor na pečující kosmetiku – 24 hodin před ošetřením nepoužívejte přípravky na pleť.
Péče o pokožku po proceduře
Abyste docílili nejlepšího výsledku, musíte striktně dodržovat instrukce, které vám specialista po proceduře sdělí. Péče o dotčenou oblast se nesmí podcenit, proto je důležité dbát na zvýšenou hygienu a v pravidelných intervalech ošetřovat místo pigmentace přípravky k tomu určenými. Nějakou dobu zapomeňte na návštěvu bazénu či lázní a zbytečně si na pokožku hlavy nesahejte. V zasaženém místě se vytvoří stroupek, jenž se po nějaké době sám odloupne.
Skvělé, došli jste až na konec článku! Teď už víte, že boj s plešatěním není předem ztracen. Zjistili jste, že existuje metoda, která dokáže přirozeně maskovat lysá místa na vaší hlavě. Víte, pro koho je zákrok určen, jak se na něj připravit a co vás čeká.
A co si myslíte o tetování vlasů vy? Považujete pleš za symbol mužnosti a přirozenou součást života, nebo preferujete estetické zákroky, které udržují mladiství vzhled? Neváhejte se s námi o svůj názor podělit v komentářích.