První, kdo by se měl o tvé sexuální orientaci dozvědět, by měl být tvůj nejlepší kamarád nebo kamarádka. Tento krok rozhodně doporučujeme provést před tím, než se rozhodneš svěřit rodičům. Dodá ti to větší pocit jistoty a klidu. Ale ujisti se, že to říkáš opravdu někomu, komu věříš a u koho má smysl, aby to věděl a mohl tě případně podpořit v tomto procesu.
Důkladně zvaž, jestli se budeš chtít svěřit učiteli ve škole. Ne každý učitel je mlčenlivý, chápavý, má potřebné vzdělání a ví, co v takové situaci dělat. Server 004.cz se sice snaží o doplnění těchto znalostí – viz projekt pedagog.004.cz, ale v současnosti budeš mít zřejmě znalostně navrch.

První startovní bod doma bývají sourozenci. Vzhledem k jejich věku budou pravděpodobně rozumět tématu homosexuality mnohem lépe než tvoji rodiče. Sourozenci reagují obvykle pozitivně, protože se jich téma nedotýká tak jako rodičů, netrápí je otázka vnoučat a nejsou tak starostlivě bdící nad tvým životním osudem. Případná negativní reakce je nejčastěji z důvodu neznalosti tématu homosexuality. Negativní reakcí se v tomto případě nejčastěji rozumí odmítnutí a následná ignorace. Věř, že sourozenec, který tuto informaci přijme bez okolků, tě může velmi podpořit a pomoci s uklidněním rodinné atmosféry, až nastane chvíle, kdy to řekneš rodičům. Jako zohlednitelnou zajímavost bychom rádi uvedli, že pokud je sourozenec dvojčetem, je zde o něco málo vyšší pravděpodobnost, že je na tom stejně jako ty. Pokud jste jednovaječná dvojčata, je zde podle některých průzkumu shoda v sexuální orientaci až 90%.

Autor: -jar-

Komentáře