Hořčík je pro lidský organismus nepostradatelným prvkem, jehož absence může vést až k těžkým zdravotním stavům. Mnoho sportovců si ho bere ve formě různých doplňků, nejčastěji tablet.
I tak se dá užívat, nicméně je prokázaným faktem, že se z trávicího traktu takřka jedna třetina nedostane do oběhu, což je nehorázné plýtvání. Naštěstí to jde i jinak.
Proč a jak ho používat?
Vzhledem k tomu, že z doplňků ani ze stravy nedostanete hořčíku nikdy maximální množství, je potřeba najít jiné způsoby, jak ho do těla dostat. Když pomineme injekce, nejlepší variantou je hořčíkový olej.
Nejedná se ale olej na vaření nebo do salátů. Jde o přípravek, jenž se nanáší na kůži. Má typickou olejovou konzistenci, díky které se s ním snadno pracuje. Ovšem pozor. Je nezbytné potírat pouze místa, co jsou zcela zdravá. To znamená, že byste v místě aplikace neměli mít žádné oděrky, ranky nebo jiné formy poškození.
Hořčíkový olej použití je opravdu jednoduchý. Na zvolené místo se vylije pár kapek, které se pak následně pomalými pohyby vetřou do kůže. Vzniklou mastnotu z pokožky je možné odstranit ubrouskem zhruba 15 minut po použití. Ještě jednodušší je použit hořčíkový olej ve spreji, který nemá šanci se po kůži roztéct mimo zvolenou plochu.
Hořčíkový olej zkušenosti jsou vesměs pozitivní. Naprostá většina uživatelů začala pociťovat pozitivní účinky magnézia poměrně záhy po začátku užívání. Někteří lidé však mohou mít po vetření drobné lokální potíže, hlavně místní brnění. Nejde však o nic intenzivního či dokonce bolestivého. Brnění obvykle do pár minut samo odezní.
Pozitivní účinky
A k čemu je hořčík vůbec dobrý? Má celou řadu pozitivních vlastností. Při dostatečném množství pozitivně stimuluje nervovou soustavu, dokáže zmírnit bolest hlavy, funguje na křečové stavy, zlepšuje poruchy spojené s trávením a má také blahodárný vliv na nespavost. Jeho užíváním tedy rozhodně nic nezkazíte.