Optimální dávkování tribulusu je naprosto nezbytné k tomu, abyste dosáhli nejlepších možných výsledků. Jak ho tedy vychytat?

Tribulus terrestris vám může pomoct s celou řadou problémů. Platí ale u něj to samé jako u jiných doplňků stravy – musíte ho dávkovat rozumně, jinak vám může spíše škodit, případně vůbec nebude fungovat. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, jak tuto rostlinu správně dávkovat.

Je to těžké

Kotvičník zemní patří mezi nejoblíbenější doplňky stravy. Má celou řadu blahodárných účinků, díky nimž vám může pomoct se zvýšením libida nebo nepřímo také s růstem svalů. Jde zkrátka o kvalitní doplněk stravy, který přijde vhod nejen všem sportovcům a mužům v andopauze. Jak ji ale správně dávkovat?

Obecné rady se dávají těžko. Pokud chcete přesné informace, budete si muset přečíst informace z příbalového letáku u vašeho výrobku. A těchto informací byste se měli držet. Rozhodně nezvyžujte nebo nesnižujte doporučenou denní dávku, protože si tím příliš nepomůžete. Pokud ale i přesto chcete vědět alespoň hrubé dávkování, tak vám ho rádi poskytneme.

Jak tedy dávkovat?

Jednoduché je to především u sušeného kotvičníku. U něj by totiž neměla být vyšší než jedna čajová lžička. Tuto dávku sušené natě následně zalijte půllitrem vody a povařte 30 minut. Za tu dobu by měla rostlina vypustit dostatek účinných látek. Tuto dávku následně vypijte ve třech dávkách. Pijte vždy půl hodiny před jídlem.

S dávkováním tribulusu se ale velice těžko radí. Záleží totiž na kvalitě samotného výrobku. U některých produktů tedy bude stačit jen poloviční množství k tomu, abyste dosáhli podobných nebo lepších účinků než u jiného produktu. Proto si vždy pečlivě přečtěte doporučeného dávkování a toho se držte. Dávky přizpůsobujte jen minimálně podle toho, jak vám budou sedět. V případě potřeby můžete dávku upravit s pomocí lékaře nebo výživového poradce.

 

 

Komentáře