Cukrový peelingKrásná pleť je snem každé ženy. Ty z nás, které si tento sen plní, patří mezi ty šťastnější. Není však řečeno, že i ženy, kterým nebyla krásná pleť do vínku dána přirozeně, si nemohou stav své pokožky zlepšit… Připravili jsme pro vás proto recepty na přírodní peeling, díky kterému bude vaše pleť krásná, vláčná a svěže vypadající.
 

Cukrový peeling

Cukrový peeling je možné použít na celé tělo. Je lepší, než klasické peelingy, které obstaráte v drogeriích. Počítejte s tím, že nebude tak jemný, ale zato účinnější. Potřebujete pouze cukr krystal, který přisypete do sprchového gelu, který běžně používáte. Vytvoří se konzistence, kterou si promasírujte celé tělo.

Dejte si záležet. Tento peeling je také výborný pro boj s celulitidou. Pokud budete masáž provádět dvakrát týdně, za pár týdnů uvidíte překvapivý výsledek i v těchto problémových partiích. Navíc bude pokožka na celém těle hladká, jemná a díky cukru dobře živená.

Cukrový peeling

Výborná je také obdoba cukrového peelingu, a to peeling kávový. Pokud máte doma mletou kávu, je možné ji přidat také do sprchového gelu, anebo do olivového oleje a také při koupání provádět masáž. Tento peeling je na celulitidu stejně účinný, jako cukrový, navíc obsahuje kofein, a tedy postará se o okamžité prokrvení pokožky.

Ruce a oříšky

Je potřeba opečovávat také ruce. Co si budeme povídat. Mytí nádobí a jiné ženské práce, venku mráz nebo horko, to všechno působí na naše ruce negativně a pokožce dává pěkně zabrat. Kůže na rukou pak rychleji stárne a nestíhá se regenerovat. Aby pokožka na rukou zůstala jemná a mladě vyhlížející, můžete si pravidelně dopřát ořechový peeling.

Umícháte si ho tak, že do krému na ruce přidáte na velmi jemno namleté oříšky. Proveďte minutovou masáž rukou. Pozor však na to, pokud jste na oříšky přecitlivělá nebo na ně máte alergii. Místo nich pak můžete použít opět mletou kávu.

Mořský peeling

Mořský peeling je vhodný především jako pedikúra na zrohovatělou kůži na patách. Pokud v létě trpíte popraskanými patami a tedy i nízkým sebevědomím nazout otevřené boty, už nemusíte. Mořský peeling si připravíte tak, že smícháte zhruba půl decilitru olivového oleje se dvěma lžícemi velmi hrubé mořské soli.

Umíchejte si „kaši“ a provádějte několik minut masáž chodidel. Pokud máte po ruce někoho, kdo vám masáž může provést, tím lépe pro vás. Navíc je masáž chdidel velice příjemná a krásně se zrelaxujete.

Pro krásnou a zdravou pleť nezapomeňte občas také zajít na profesionální masáž, která je navíc velice uklidňující a osvěžuje nejen tělo, ale také mysl. Zima je ideální období na to, abyste své tělo „daly dohromady“, zbavily se škodlivin a na jaře už se chlubily nádhernou, svěží a mladistvou pokožkoku…

Napsala Eva Čepeláková 

Foto: enlightenedbison.com

Komentáře