STANOVISKO KLASICKÉHO LÉKAŘSTVÍ
Většina nosních a krčních nemocí nakonec ustoupí sama. Ačkoliv se někdy léčení bakteriální infekce urychluje antibiotiky, většina lékařů doporučuje pouze klid na lůžku a jednoduchou domácí léčbu, např. inhalace, kafrový olej a nosní spray.

Něco jiného je, jde-li o problémy vážné nebo trvalé. Při opakující se angíně, otoku nosních mandlí a nosních polypech bývá vhodný chirurgický zákrok. Díky zákroku plastického chirurga se také většina dětí s rozštěpem patra může dnes vyvíjet normálně.
U hluchoty mechanického původu ( tedy léčitelné ) nenamítá většina lékařů nic proti užití alternativních metod jako doplnění klasických přístupů.

Lékaři souhlasí s užitím teplého oleje pro léčbu ucpání zvukovodu ušním mazem ( tak, jak ji praktikují naturopati ) a nejsou proti užívání biochemických tkáňových solí jakožto doplňku terapie. Nejsou-li tyto metody dostačující, může lékař ucho propláchnout.
Klasický lékař by ovšem odeslal pacienta trpícího hluchotou nervového původu nebo jinou vážnou ztrátou sluchu k ušnímu specialistovi. Ve většině případů ztráty sluchu může pomoci naslouchadlo, jindy ( u otosklerózy ) se srostlé kosti oddělí chirurgicky.

Iva Hédlová podle Reader´s Digest

Zdroj: www.zdravi4u.cz

Sdílet
Předchozí článekHLENOVÁ METODA
Další článekVYTVOŘTE SI SVOJI ROVNOVÁHU

Komentáře