Chcete podpořit činnost imunitního systému i správné vstřebávání vápníku? V takovém případě je důležité doplňovat vitamín D. Jaké další funkce hraje v lidském organismu, s jakým vitamínem se skvěle doplňuje a podle čeho vyberete ten nejkvalitnější přípravek? To se dozvíte v tomto článku.

Vitamín D3

Běžně je vitamín D v lidském organismu získáván ze slunečního záření. To dopadá na pokožku a právě zde dochází k syntéze této specifické látky. Jenže během zimních měsíců tato vlastní výroba mnohdy nestačí. Aby organismus mohl správně fungovat, je žádoucí doplňovat vitamín D3 ve formě kapslí nebo kapek. Dostatečné množství tohoto vitamínu pomáhá udržovat zdravé zuby, nehty a kosti. Jde o látku, která má na starosti vyváženou hladinu vápníku v krvi. Zároveň jde o poměrně důležitý prvek i pro správnou činnost imunitního systému, což je v období chřipek a nachlazení opravdu potřeba.

Kombinace s vitamínem K2

Aby mohl vitamín D účinkovat naplno, vyplatí se užívat přípravek kombinovaný s vitamínem K2. Ten totiž přímo podporuje jeho funkci v organismu. Samotný vitamín K2 má za úkol udržení normálního stavu kostí a napomáhá správné srážlivosti krve. Přípravkem, který kombinuje vitamín D3 a K2, tak pomůžete organismu hned v několika různých oblastech a jedná se o efektivní prevenci celé řady potíží.

Pravidelné užívání doplňku stravy

Když si vyberete kvalitní doplněk stravy s co nejvíce čistým složením, kdy forma dané látky plně odpovídá tomu, aby si organismus dokázal vzít všechno potřebné, zbývá ještě nezapomínat na pravidelné užívání. Dodržujte doporučení uvedená výrobcem a případně kombinujte ještě s dalšími doplňky stravy. Pravidelnost a správné dávkování však představuje velmi důležitý aspekt pro dosažení nejlepšího efektu působení konkrétních látek.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015