Hračky dětem pořizujeme v průběhu roku, protože rostou jako z vody. Nejmenší členové rodiny se totiž potřebují neustále rozvíjet a podporovat svou fantazii. A právě dřevěné hračky jim zajistí správnou společnost, a to doslova v každém věku.

Ne všichni rodiče mají dostatek financí a kupují dřevěné hračky na tržnicích a v podobných prodejnách. Jenže to je chyba, protože tyto hračky nejsou označené. Tudíž neznáme jejich původ a vlastně ani materiál a další použité komponenty. Starostlivé maminky by si měly uvědomit, že tím dětem škodí. S dřevěnými hračkami si hrají především malé děti, které strkají všechno do pusy. Člověk nikdy neví, zda neolíznou, anebo dokonce neukousnou kousek pofidérního dřeva anebo barvy.

Zdravotní nezávadnost hraje prim

Ať už se jedná o dřevěné kostky a hodiny, chodítka nebo puzzle, dbejte na jejich zdravotní nezávadnost. Hračky pro děti kupujte výhradně ve specializovaných obchodech anebo od českých výrobců (norma splnění EN71-3). Obloukem se vyhněte pořizování hraček na tržnicích a podobně. I když vypadají věcičky kvalitně a hrají všemi barvami, nebuďte bláhoví. Hračky pro nejmenší nejsou atestované a o jejich závadnosti lze polemizovat. Mohou obsahovat ftaláty a jiné škodlivé látky.

Zohledněte věk dítěte

Když už máte zaručenou zdravotní nezávadnost, na světě je další problém. Většina rodičů obdarovává své potomky hračkami, které jsou pro ně nevhodné z hlediska věku. Takovými hračkami si mohou nejmenší ublížit, spolknout je či vdechnout.

Výhody dřevěných hraček

Certifikované dřevěné hračky jsou pro dítka bezpečné. V každém případě podporují fantazii, paměť, kreativitu a motoriku. Rozvoj představivosti je pro děti velmi důležitý. Při hře si vyzkouší svou obratnost či nápaditost. Hledáte-li ideální společníky pro své ratolesti, pořiďte jim interaktivní hračky a Montessori pomůcky.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015