Prsa

Dalším rizikovým faktorem je věk pacientek, do 25 let onemocní touto chorobou 1 žena z 20 000, do 50. let tento poměr prudce klesá a čím je žena starší, tím má větší pravděpodobnost onemocnět.

Klinické zkoušky, biopsie a mammografie nezabrání rakovině prsu. Všechny biopsie a mammografie ve skutečnosti zvyšují riziko dostat rakovinu prsu. Nejlepší prevence rakoviny prsu je zlepšení zdraví prsu a posílení celé konstituce ženy.

Rizikové faktory rakoviny prsu

– iatrogenní, biopsie, mammografie
– diagnóza rakoviny prsu u blízkého příbuzného
– hormonální terapie nahrazující estrogen
– antikoncepce
– předčasná menstruace (< 12 let) nebo později menopauza (> 50 let)
– u bezdětných žen nebo u žen, které měly první porod až po třicítce
– po nekojení dítěte
– obezita, horší po menopause
– alkoholismus
– předchozí rakovina prsu (buď v tom samém nebo v druhém prsu)
– antibiotika, drogy
– práce v noci, noční směny, umělé osvětlení
– výška nad 5 stop a 9 palců
– mechanické pohmoždění, poranění
– chemické ošetření šatů z čistírny
– věk nad 50 let
– antiperspiranty proti pocení
– velmi těsné podprsenky, nejhorší jsou s drátěnou výstuhou!
– uměle vyvolané potraty
– prsní implantáty
– červené maso, živočišné tuky
– toxiny ze životního prostředí
– káva

Rakovina prsu a dieta (čemu se máme vyhýbat)

1. Červené maso, živočišné tuky
2. Velmi mastné jídla, diety s vysokým obsahem proteinů
3. Vajíčka
4. Mléko, nefermentovaná potrava
5. Neorganická jídla
6. Nadmíra alkoholu
7. Nadmíra kávy
8. Dietní nápoje bez cukru, pepsi cola, coca cola

Rakovina prsu a doporučená dieta

Olivový olej – Používejte co nejvíce olivový olej. Když přijde na ochranu před rakovinou, všechny oleje nejsou vyrobeny stejně. Kyselina olejová, hlavní komponent olivového oleje má tu vlastnost, že dokáže potlačit nejdůležitější gen viru zapříčiňující objevení se rakoviny v prsu.

• Vegetariánská dieta – Vegetariánská dieta je výživná, alkalická a je minimální na příjem živočišného tuku a tím snižuje riziko rakoviny prsu.

• Lněné semínko olej a semena – obsahuje přírodní fytoestrogeny – jsou to sloučeniny, které snižují hladinu obíhajících estrogenů ve vašem těle. Lněné semínko je zvláštní vysokým obsahem fytoestrogenu a lignanu, které snižují produkci estrogenu a tak může omezit růst nádorů prsu.

• Budwigova dieta z lněného olej a semena byla původně navržena Dr. Johannou Budwig, německou biochemičkou a expertkou na tuky a oleje v roce 1951.

• Ona je nejznámější v tomto oboru pro její rozsáhlý výzkum účinku a výhod lněného oleje a semene v kombinaci se sírnými proteiny v dietě a v průběhu let publikovala řadu knih na toto téma: Rakovina – Problém s tukem, Smrt nádoru, Pravdivé zdraví proti kornatění cév, Postižení srdce infarktem & rakovina.

Recepty Dr. Budwigové byly používané terapeuticky v Evropě pro prevenci následujících nemocí: rakovina, kornatění cév, apoplexie, infarkt myokardu, žaludeční vředy, prostata, artritida, ekzém (napomáhá všem kožním nemocím), a dokonce i na imunní slabost.

• Základ receptury Dr. Budwigové je použití lněného oleje smíchaného s nízkotučným domácím sýrem. Směs se může osladit s medem nebo se jinak přirozeně ochutit. Může být přidáno i čerstvé ovoce.

Tonika Dr. Johanny Budwig:

1. Dejte do mixéru:
1 pohár organického nízkotučný domácího sýru.
2 – 5 polévkových lžící lněného oleje a dost vody k tomu, aby masa byla měkká.

2. Smíchat:
2 polévkové lžíce (30 ml) lněné oleje
2 polévkových lžíce (30 ml) mandlového mléka
2 polévkové lžíce (30 ml) Jogurt.
Pak přidejte: 2 polévkové lžíce (30 ml) jablečného octu.

3. Další přísady: ovoce, paprika, česnek, citrónová šťáva, hořčice.

člen Ashramu, Jack Phelan uvedl:
Zkoušel jsem metodu Dr. Budwigové kvůli zlepšení svého zdravotního stavu a byl jsem ohromený, jak rychle to účinkovalo: dokonce méně než za tři dny jak předpovídala, jsem ucítil neuvěřitelné zlepšení v tolika oblastech, vyžadovalo by to příliš mnoho času, aby je zde všechny popsal.

Doporučil jsem pak tuto metodu několika členům našeho Ashramu a ti, kteří to brali vážně, měli podobné zkušenosti jako já. My všichni jsme cítili zvětšený pocit celkové pohody, pocit jasnosti, větší energie, lepšího oběhu a na slunci jsem cítil léčivou moc slunce ovlivněním mé kůže úplně jinak než předtím.

Každý týden nebo druhý vnímám pocit zlepšení různým způsobem. Stará bolest odejde, má kůže se zlepšuje a já jsem schopný udělat více věci.

Jedna žena tvrdila, že je tak dobrý a tak ho dala svým dětem a říkala, že hned mohla vidět zlepšení v jejich pleťovém tónu. Jak o tom mluvila, viděl jsem její obličej – její kůže měla víc barvy a byla zářící. A to bylo jen asi dva dny potom, co začala užívat kombinaci proteinu s olejem.

Robin Murphy, přednáška Homeopatická a herbální léčba a prevence rakoviny prsu v Praze 15. – 16. 3. 2008


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015