Sojové svíčky jsou opravdu dokonalým dárkem. Neškodí zdraví, ale zároveň potěší stejně jako ty parafínové. Více o tomto zázraku se dozvíte v článku.

Nevíte, čím obdarovat vaše blízké? Pak pro vás máme skvělý tip! Sojová svíčka totiž potěší úplně každého. Pořiďte si ji v dárkovém balení a udělejte radost například svým rodičům nebo známým.

Ochrana zdraví

Proč zrovna svíčky ze sojového vosku? Přírodní svíčka ze soji je totiž ideálním dárkem nejen v případě, kdy nevíte, čím blízkého obdarovat. Se sojovou svíčkou totiž darujete nejen radost, ale také pohodlí, které s sebou široké spektrum vůní dostupných na trhu přináší. Důležitější ale je, že sojovou svíčkou rozhodně nic nezkazíte. Tedy alespoň po zdravotní stránce.

Zatímco parafínová svíčka je vašemu zdraví nebezpečná, u sojové to rozhodně nehrozí. Soja je totiž přírodní materiál, který nepřispívá ke vzniku škodlivých látek. Tím jsou u parafínu například saze. Ty jsou nebezpečné nejen vašemu zdraví, ale také přilehlému okolí. Mohou totiž zašpinit vaše stěny a vypouštět do ovzduší nebezpečné látky, které pak násáknou například do záclon nebo oblečení.

Skvělý dárek

Parafínové svíčky jsou navíc nechvalně známé také pro svůj obsah karcinogenních látek. Ty jsou sice přítomné v malém množství, při delším vdechování ale mohou způsobovat opravdu nepříjemná onemocnění. A to především u astmatiků, kterým proniknou hluboko do plic a nadělají tam pěknou neplechu.

Jestliže tedy chcete svoje blízké obdarovat, myslete také na jejich zdraví. Sojovou svíčkou jim nejen uděláte radost, ale také ochráníte jejich zdraví. Nemusíte se bát škodlivých látek a plynů, které některé typy svíček vypouští. I přesto ale nepřijdete o příjemnou vůni, která naplní váš dům pohodou a svátečním duchem. Tak směle do toho. Pořiďte si ji i vy a obdarujte vaše blízké tímto unikátním dárečkem.