Růženín
je výborný na poklidné spaní s mnoha sny. Při používání samotného růženínu spím však déle, než je nutno a i po probuzení jsem ještě jako ve snech další hodinu.

Lapis lazuri
Použiji-li jej v kombinaci s růženínem, probouzím se ihned jak vstanu a nespím zbytečně dlouho.

Ametyst
Lze použít rovněž s růženínem, ale tato kombinace má tu nevýhodu, že vstávám dříve, než jsem zamýšlel. Samostatně používám ametyst místo budíku, když potřebuji ráno brzy vstát. Spíte jako kočka, víte o všem, co se během noci v domě stane.

Záhněda
Je vynikající pro ty, kdo chtějí vyzkoušet nějakou látku měnící stav vědomí. Spaní na záhnědě je nesmírně zajímavé. Celou noc jsem se pozoroval asi tak jako v kině, jak se mi zdají barvité dramatické sny. Upozornění: Zkoušejte to pouze tehdy, když nemusíte jít další den do práce. Ty sny, které se mi zdály, jsem pozoroval, takže jsem se nevyspal.

Jaspis
Rozdíl oproti záhnědě je v tom, že se nezdají sny dramatické, ale řešící. Všichni za vámi chodí se svými problémy, vy všechno víte, takže udílíte rady. Týká se to i oblastí, o kterých normálně nevíte vůbec nic. Jaspis otestovaly i Tapi a Marcela Vysloužilová s podobnými výsledky. Tapi jej použila cíleně k vyřešení problému. Tyto účinky nemá leopardí jaspis. Toto totiž není jaspis, ale nejspíš nějaký silicit, tj. zkamenělá přírodnina organického původu. Spaní na leopardech se nevymyká z normálu.

Železitý křemen
Dochází k nabuzení imunitního systému zvýšením teploty těla.

Selenit
Způsobuje věštecké sny. Zůstává v něm paměť místa. Ověřil Riki -Vladimír Synák.

Limnokvarcit a malachit
Projevují se podobně jako železitý křemen. Vhodné využití těchto kamenů je, ocitnete-li se v nevytopených prostorech. Informace o těchto kamenech mám od Karla Daňka a Marcely Vysloužilové.

Chalcedon
Nevhodný na spaní. Celou noc bude s vámi chtít rozmlouvat.

Opál
Totéž jako chalcedon. Opál je nevybouřený mladík!

Křišťál
Posiluje očistný spánek. Zkušenost Mirky Š:

Pod polštář si vložím křišťál. Na postel nakreslím velký Zonar (viz Prohloubení 2. st.) a přes něj 1. symbol. Pak si lehnu, shora na sebe nakreslím další 1. symbol, zakryji se a usnu. Ve snech pak prožívám zážitky z minulosti, ale, a což je důležité, bez rozrušení a emocí. Např.: nájezd a bitva, byla jsem zraněna, utíkám přes bahnitý příkop s krokodýly, zabíjím protivníky (dnes bych nezabila ani myš) a vše probíhá bez emocí. Ráno jsem si vše pamatovala a měla jsem pocit úlevy. Takto jsem také pochopila, proč mám obavy s plavání na vodních plochách a zdá se, že se tento strach značně zmírnil.

Velmi zajímavé je kombinovat kámen se dřevem. Zatím jsem vyzkoušel šeřík s ametystem. A stálo to za to. Noc byla bohatá na sny, následovalo časné vzbuzení do kouzelného svěžího rána (viz. ametyst). Karel Daněk vyzkoušel akát a třešeň. S akátem měl velmi krásné sny plné barev, hudby a vůní. Celé dopoledne mu pak bylo do zpěvu.

Třešeň má podobné účinky jako záhněda a růženín, tzn. bohaté sny, mnohdy erotické, ráno se nechce vsrávat a člověk má chuť snít dál a dál. Kultivuje ženskou energii.

Bolek Studzinski působí nyní v  městečku nad řekou Sázavou zvaném Stříbrná Skalice. Kontak na něj: bolek.studzinski@seznam.cz