Schopnost přeměnit negativní účinky stresu je ukryta ve Vaší krevní skupině. Problémem není stres sám o sobě, ale Vaše odpověď na něj. Každá krevní skupina má geneticky přesně naprogramovaný instinkt pro překonání stresu. Krevní skupina A reaguje na první stadium stresu – tzv. poplachovou reakcí – duševně. Adrenergní látky vylučované nadledvinkami zaplavují Váš mozek, a tím dochází ke vzniku úzkosti, podráždění a hyperaktivity. Protože stresové signály rozechvívají Váš imunitní systém, cítíte se slabí. Zvýšená citlivost Vašeho nervového systému postupně vyčerpává Vaše ochranné protilátky. Jste příliš unaveni na to bojovat s infekcemi a bakteriím, které čekají na příležitost.

    Jestliže si však osvojíte uklidňující techniky, jako je jóga nebo meditace, můžete dosáhnout velkých úspěchů v potlačování negativního stresu relaxací. Krevní skupina A neodpovídá dobře na nepřetržité konfliktní situace a potřebuje praktikovat umění klidu.

   Jestliže krevní skupina zůstane ve svém přirozeném stavu napětí, může stres přivodit vznik onemocnění srdce nebo různých forem rakoviny.Cvičení, které vede k uklidnění a koncentraci, je prostředkem, který vyvádí krevní skupinu A z náruče stresu.

   Tchaj-či, pomalé rituální pohyby, mající původ v čínském boxu, a hatha-jóga, nadčasový indický protahovací systém, jsou uklidňující, koncentrující prostředky. Mírné izotonické cvičení, jako je pěší turistika, plavání a jízda na kole, jsou pro krevní skupinu A příznivé.Když se doporučuje uklidňující dýchání, neznamená to, že se nemůžete zalít potem. Klíčem je skutečně Vaše duševní zaměstnání při fyzické aktivitě.

   Náročné cvičení nebo soutěžní sporty dále vyčerpávají Vaši nervovou energii, zvýší napětí a zpřístupní Váš imunitní systém různým chorobám. Pro krevní skupinu A jsou vhodná následující cvičení. Abyste dosáhli žádoucího uvolnění a obnovení energie, je třeba provádět jedno nebo více těchto cvičení třikrát až čtyřikrát týdně.

Druh cvičení

Délka trvání minut

Frekvence týdně

Tchaj-či

30-45

3-5x

Hatha-jóga

30

3-5x

Bojová umění

60

2-3x

Golf

60

2-3x

Ostrá chůze

20-40

2-3x

Plavání

30

3-4x

Tancování

30-45

2-3x

Aerobik(nízké zatížení)

30-45

2-3x

Strečink

15

3-5x

   Tchaj-či je cvičení, které zlepšuje pružnost pohybů těla.Pomalé, půvabné, elegantní pohyby u běžných pozic vypadají, jako by maskovaly tvrdé rány, překážky a krytí rukou a nohou, které představují. V Číně provádějí tchaj-či lidé hromadně na veřejných prostranstvích. Tchaj-či může být velmi účinnou relaxační technickou, i když to stojí hodně koncentrace a vytrvalosti.

   Také jóga představuje pro lidi s krevní skupinou A dobrý způsob překonávání stresu. Kombinuje se v ní vnitřní rovnováha s kontrolou dýchání a s postupy vytvořenými k tomu, aby umožnily plnou koncentraci bez rozptylování okolím. Hatha-jóga je nejčastější formou jógy, která se provádí na Západě. Když se naučíte základní pozice jógy, můžete si vytvořit ustálený postup, který bude nejlépe vyhovovat Vašemu životnímu stylu. Hodně meditujte, pozice jsou neutrální, jsou to nadčasové a vyzkoušené pohyby.

   Jóga začíná a končí relaxací. Své svaly trvale stahujeme, ale vzácně přemýšlíme o opaku – relaxaci. Můžeme se cítit lépe a zdravěji, když pravidelně uvolníme napětí, které zůstalo ve svalech po každodenním stresu a vypětí.

    Nejlepší polohou pro relaxaci je leh na zádech. Uložte si horní i dolní končetiny tak, aby se Vám leželo co nejpohodlněji.Cílem hluboké relaxace je nechat Vaše tělo a mysl ponořit se do konejšivého klidu.

    Začněte břišním dýcháním. Když dýchá dítě, pohybuje se jeho bříško, ne hrudník. Avšak mnoho z nás si osvojilo neefektivní způsob omezeného dýchání hrudníkem. Jedním z cílů jógy je naučit Vás správnému dýchání. Umožněte svému dýchání, aby se vrátilo k přirozenějšímu způsobu – plnému, hlubokému, pravidelnému dýchání bez omezení. Zkuste izolovat své dolní dýchací svaly a dívejte se, jestli můžete dýchat bez hýbání hrudníkem. Dechová cvičení se vždy provádějí jemně a bez vypětí. Položte jednu ruku na břicho a vnímejte dýchací pohyby. Uvolněte se v ramenou. Cvičení začněte úplným výdechem.Když se nadechujete, představte si na břichu nějaký předmět, např. knihu, kterou se imaginárně snažíte zvednout nahoru ke stropu.. Když potom vydechnete, nechejte tento imaginární předmět zatlačit proti Vašemu břichu, až Vám usnadní výdech. Vydechněte více vzduchu, než běžně děláte, jako byste vymáčkli více vzduchu ze svých plic. Toto působí jako jógové protažení bránice a pomáhá uvolnit napětí v tomto svalu. Zapojte do hry svoje břišní svaly. Když se nadechujete, udělejte to tak zhluboka, jako byste zvedali svůj imaginární těžký předmět nahoru ke stropu. Snažte se zcela koordinovat a izolovat břišní dýchání od pohybů hrudníku a žeber.

    I když během týdne vykonáváte více aerobních cvičení ( např. chůze ), snažte se připojit také relaxační uklidňující prvky, které Vám pomohou zvládnout stres obvyklý pro krevní skupinu A.

    OTÁZKA OSOBNOSTI – Krevní skupina A byla původně vybavena pro život v husté koncentraci obyvatel a pro stresy usedlejšího, ale intenzivního městského životního stylu.Tyto určité psychologické rysy by se mohly rozvinout u lidí, kteří musí snášet nároky přeplněného prostředí.

    Pravděpodobně nejdůležitější vlastností, kterou musí mít osoba v tomto prostředí, je spolupracující otevřená povaha. Původní lidé s krevní skupinou A museli být slušní, ukáznění, museli uznávat zákony a museli ovládat sebekontrolu. Společnost nemůže existovat, když v ní chybí respekt k ostatním lidem a jejich vlastnostem. Samotářům se v takové skupině daří špatně. Dávní lidé s krevní skupinou A museli být chytří, citliví, nadšení a velmi inteligentní, aby se vyrovnali se všemi nástrahami komplexního života.Ale všechny tyto vlastnosti musely existovat v určitém systému. To může být důvod, proč lidé s krevní skupinou A i v dnešní době mají sklon mít pevnější systém. Potlačují v sobě svou úzkost – protože to je to, co dělají když se snaží vycházet s ostatními. Když ale vybuchnou, mějte se na pozoru. Protilékem na tento děsivý vnitřní stres je jemnější a hloubavější relaxační cvičení, jako je jóga nebo tchaj-či.. Nedá se ale říci, že tito lidé nemohou být vůdci. Je pro ně však typické, že instinktivně odmítají bezohledné chování současného vůdcovství. Když se člověk s touto krevní skupinou dostane do této pozice, snaží se vše rozluštit. Bývalí američtí presidenti – Johson, Nixon a Carter měli všichni krevní skupinu A. Když jejich stres narostl do příliš velkých rozměrů, stali se úzkostnými a vztahovačnými, vše si brali osobně. Nakonec to byla tato odpověď krevní skupiny A, která byla příčinou jejich odchodu z úřadu.

   Snad nejznámější osobou s krevní skupinou A byl Adolf Hitler. Zatímco většina lidí by si jej mohla představovat s brutální jistotou vůdce s krevní skupinou O, byla jeho hlavním povahovým rysem opravdu mimořádná přecitlivělost, která ho nakonec přivedla k šílenství. Hitler byl anomální osobnost. Jeho posedlost geneticky uspořádanou společností byla důsledkem narušené osobnosti krevní skupiny A s děsivou vizí


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015