Glaukom vyvolává likvidaci zrakového nervu, což je nevratný proces. Nutno kapat do očí kapky, které předepsal lékař a správně jíst, tj. jíst hodně ovoce a zeleniny, pít ovocné a zeleninové šťávy, jíst málo tuku, málo masa.

Glaukom a katarakta

Vajíčko vařit 20 minut, nechat vychladnout v téže vodě. Třetinu vajíčka potom odřezat i se skořápkou, vybrat žloutek, nasypat 1 čl pískového cukru do otvoru od žloutku, zakrýt tou třetinovou odřezanou částí. 20 minut péct v elektrické troubě, nechat vystydnout, odstranit horní třetinovou část a vylít do skleničky obsah zbytku vajíčka. Je to jakýsi sirup. Ten se kape týden do očí. Pak je týden pauza, potom opět týden kapat do očí. Štípe to a tečou slzy. 3 vajíčka jsou potřeba na týden. 1 vajíčko je potřeba na dva dny. Co zůstane, vylijeme a děláme totéž s dalším vajíčkem.

Glaukom

Vynechat maso a silné bujóny, silný čaj, pečivo. A polévat se studenou vodou. Glaukom po čtyřech letech zmizel. Otužování upravuje tlak uvnitř oka i uvnitř hlavy.

Glaukom

Půl čl měsíčku, půl čl heřmánku, půl čl květů chrpy modré (Centaurea cyanus), zalijeme 250 ml vařící vody, 10 min. necháme stát zakryté. Pít dvakrát za den. Vše modré – borůvky, angrešt i červená řepa, která má po upečení namodralou barvu, muchovník (rusky „irga“, latinsky Amelanchier). V muchovníku je látka, která zlepšuje zrak. Také vit. C zlepšuje sítnici očí. Dobré je získávat jej pojídáním pomerančů. Uklidňuje také nervový systém.

Komonice, bukvice (Betonica), heřmánek, mateřídouška, semena celeru, fenykl. Největší díl komonice – asi 100 g, ostatního po hrubší špetce. Čistí to cévy, zlepšuje složení krve, vyvádí usazeniny. Tím se snižuje nitrooční tlak a zlepšuje se zrak. 2 pl na půl litru vařící vody, 2 hod. stát, 3x denně po 100 ml před jídlem 5 – 6 měsíců, možno tento čaj pít i rok a periodicky kúru opakovat. Nitrooční tlak se bude zlepšovat.

Oční lékař Vjačeslav Kurenkov o glaukomu

Glaukom vyvolává likvidaci zrakového nervu, což je nevratný proces. Nutno kapat do očí kapky, které předepsal lékař a správně jíst, tj. jíst hodně ovoce a zeleniny, pít ovocné a zeleninové šťávy, jíst málo tuku, málo masa. Držet nízkokalorickou dietu. Dodržovat zdravý životní styl. Předchozí recepty jsou podpůrné, ozdravují celý organismus a v důsledku toho i zrak.

Hlídat stav zraku lékařem, brát léky!

Glaukom je pro zrak velmi nebezpečný.

Katarakta

V očích jako by byl písek, snadno se unavily. Při kataraktě pomáhá tento recept.

Vzít dva malé sáčky a do každého dát po 1 čl semen kopru. Zalijeme vařící vodou a necháme vystydnout na teplotu těla nebo na snesitelnou teplotu. Sáčky přikládáme na oči. Paralelně s tím děláme také obklady z křenu a jablečného octa. 1 pl postrouhaného křenu a 1 pl jablečného octa. Pořádně promícháme, natřeme buď na látku nebo na pergamenový papír a přikládáme k zátylku. Zlepšuje to krevní oběh v této oblasti a pomáhá zlepšení zraku a snížení nitroočního tlaku. Místo křenu lze použít pálivou papriku nebo suchou hořčici. Kontraindikací je alergie na některou z uvedených látek.

Profesor oftalmologie upozorňuje, že při kataraktě je třeba se zdravě stravovat. Katarakta může zcela zmizet, stává se to někdy.

Katarakta – šedý zákal

Zamrazit 1pl propolisu, pak podrtit kladívkem. Zalít 6pl vařené vody, pak 40 minut povařit na vodní lázni, pak přecedit.

1x/den 2-3 kapky do každého oka po dobu 2 týdnů. Je to doplňková léčba k standardní léčbě.

Semena okurky – čaj pro zlepšení zraku

1 čl zalít 1 sklenicí vařící vody, 30 min. stát, scedit, pít třikrát denně. Kúra trvá měsíc. Tento čaj čistí cévy a zlepšuje stav sítnice.

Unavené oči

Oči jsou otevřenou částí mozku. Oči se unaví spolu s námi. Když se unavíme, máme odpočívat. Léčit oči jako cévy mozku. Máta nebo meduňka, extrakt z borůvek. Není-li extrakt, nevadí. Na dvacet minut necháme odstát tento čaj, potom v tom máčíme tampony a klademe na víčka. Únava pomalu odchází.

Předseda Akademie lidové medicíny Muhamad Chamrajev uvádí recepty

Avicena říkal:“Kořen očí je v játrech.“ Játra mají ráda med a hořké. Ne tučné. Ale je možné jíst vnitřní beraní tuk, nebo vnitřní sádlo, které je u zvířat kolem ledvin apod.. Jíst často a mnoho pečené červené řepy.

Šťáva z dešťovek – je velmi účinná. Žížaly promýt, zasypat solí, nechat 24 hodin stát. Začne se vylučovat šťáva. Tuto šťávu scedit a po 2 kapkách 3x denně kapat do očí. Je to mimořádně účinné.

Jablko – ukrojit vršek, který potom použijeme jako pokličku, vykrojit jádro, dáme lžičku medu, dát nahoru plátek, který jsme odkrojili, do rána nechat. Potom kapat do očí po 2 – 3 kapkách 3x denně. Člověk, který nebyl schopen číst, po této proceduře vidí natolik, že čte.

Velmi to štípe, ale pomáhá.

Listy borytu (rusky „vajda krasilnaja“, latinsky Isatis). Tato rostlina roste v jižních oblastech Ruska. Hojně se používá. Listy pomačkat mezi rukama, až vyjde šťáva a tou potírat víčka. Tato rostlina má silné baktericidní účinky. Chrání před záněty spojivek a trachomem.

Horské tulipány odšťávnit, po dvou kapkách do očí dvakrát denně, ráno a večer. Zlepšuje to zrak velmi silně. Nutno použít čerstvé.

Přo otocích očí položit chladnou lžičku na víčka. Předtím lžičku dát do studené vody.

V temném místě 5 min. denně se dívat na hořící svíčku ze vzdálenosti asi 30 cm.. Zlepšuje to zrak.

Institut autoregenerace člověka – Anna Staškevič

Gymnastika očí

Emoce ovlivňují vnitřní orgány. Zpříma stojíme, úsměv na rtech, představit si, že jsme mladí a zdraví. Očima nahoru, dolů, vpravo, vlevo. Horní roh vpravo, dolní roh vlevo a naopak, kroužit očima. Představujeme si, že už dobře vidíme. Několikrát zamrkáme. A nyní dáme očím kvalitní odpočinek. Třít o sebe ruce, dlaně potom přiložíme středem nad centrem očí. Klid, uvolnit svaly obličeje. Setrváme tak 2 – 3 min. Pomalu dáme ruce pryč. Denně se při tomto cvičení naladíme na mládí a zdraví. Střídání napětí a odpočinku je velmi důležité. Při odpočinku si říkat v duchu, že jsem klidná.

Svědectví krátkozraké pacientky

Měla mínus 5 dioptrií. Začala cvičit s očima. Číst jedním okem s brýlemi, na nichž se zakryje jedno oko, v brýlích nejsou skla. Denně 20 – 30 minut se snažit číst jedním okem. Střídat oči. Pacientka nyní nepotřebuje brýle.

Krátkozrakost

15 letá dívka – mínus 3 dioptrie. Při krátkozrakosti se zvětšuje oko v předozadním rozměru. Je možný spasmus při akomodaci. Svaly se bez brýlí dostávají do spasmů. Při rozkapání se pak ukáže, že je dioptrií méně, protože oční svaly byly ve spasmu..

Psycholog Mark Sandomirskij radí

Snažit se méně se snažit. Méně namáhat oči. Napětí očí je spojeno s napětím psychologickým. V 15 letech je nejemocionálnější doba. Na půl hodiny denně nosit doma brýle s dírkami – trenažér. Při hraní na housle se napíná šíje a zátylek. Nacházet místa, kde šíje bolí. Vdech, zádrž, při tom masáž bolestivého místa, počítat do 5, výdech. Bolí to. Po každé po námaze šíje a očí automasáž, jak je uvedeno.

Tampony s granátovou šťávou a s medem jako obklady na oči. Musí se to přecedit.
Strouhaná nať koriandru – též jako obklady na oči..

Rodina, která adoptovala slepé dítě s kataraktou

Dítě s kataraktou, pobyt v klášteře, potom slepé tříleté dítě začalo rozlišovat světlo a tmu. Víra vám dá vše. Svatý Pontělejmon, sv. Lukáš, Kosma a Damián, k těm je možno se modlit o zdraví. Léčitelé besserebrenniki – dostali léčení jako dar a jako dar dávají zdraví. Nepomáhají ikony a svatí, ale naše víra ve všemohoucnost Boží. Ať víra roste v našich srdcích.

Pro zlepšení zraku

Naklíčit pšenici tak, aby jen vykukovaly klíčky. Můžeme ji potom usušit. Usušené nebo čerstvé podrtit dřevěným tloukem a zalít horkým mlékem. Nechat zchladnout na teplotu těla, vypít a ze dna sníst naklíčenou pšenici. Asi polovina sklenice je naplněna pšenicí. Jednu sklenici denně vypít. Pšenici nutno požvýkat alespoň padesátkrát.

Proti vysokému tlaku krve a pro zlepšení zraku zároveň

Denně sníst 10 plodů jeřabiny, která přešla mrazem a byla potom usušena. Držet v ústech a žvýkat. Je tu vitamín PP, který zlepšuje kvalitu cévní stěny.

Ráno vzít jednu misku se studenou vodou a jednu s teplou. Nejprve ponořit obličej s otevřenýma očima do studené vody a potom do teplé. Několikrát dělat kontrastní koupel očí.

Valérie Čkalova (dcera legendárního pilota) uvádí recepty na zlepšení zraku

Často bychom měli jíst mrkev, přidat sušené meruňky. Můžeme přidat trochu kysané smetany, pomeranč nakrájený na drobné kousky. Výborně působí na GIT (gastrointestinální trakt). Je třeba hodně dlouho žvýkat. Dobře ovlivňuje i zrak.

Zrak musí být pěstován cvičením i kvalitní výživou.

Čaj ze světlíku lékařského

1 čl zalít sklenicí vařící vody, 30 minut odstát, ochladit na teplotu vhodnou k pití, přidat několik krystalků soli. Tímto slaným čajem po procezení promývat oči. Tím, že je to slané, blíží se to kvalitě našich slz. Je to starobylý recept.

Recept na oči

Kořen petržele umlet na masovém strojku, přidat tam citrón a také umlet. Přidáme 1 pl medu, smíchat a jíst po jedné čl 3x denně před jídlem. Pomůže to zlepšit zrak.

Astigmatismus zůstává na celý život.

Cvičení

Na zlepšení zraku cvičit s prstem, na který se díváme, aniž bychom pohnuli hlavou, zatímco prstem pohybujeme ze strany na stranu v pomalém tempu. Namalujme tečku na skle, zaměřme se na ni po dobu asi 7 sekund a potom zaostřeme do dálky. Střídejme chvilku. Dobré cvičení pro lidi, kteří pracují na počítači či jinak namáhají zrak. Střídat asi 15x. Je to cvičení na pružnost čočky oka.

Další cvičení

  1. Snažme se jakoby podívat na své čelo na 5 – 6 sekund.

  2. Zavřete oči. Odpočíváte tak asi 5 – 6 sekund.

  3. Snažte se jakoby uvidět svou bradu – asi 5 – 6 sekund.

  4. Opět 5 – 6 sekund se zavřenýma očima odpočívat.

  5. Snažte se uvidět své pravé ucho.

  6. Odpočívejte se zavřenýma očima.

  7. Levé ucho.

  8. Toto cvičení několikrát denně zopakovat.

Aby se oči zvětšily, kroužit vyvalenýma očima doprava a doleva.

Šungitová voda je dobrá na pití kvůli očím.

Ječné zrno

Popíjet šungitovou vodu a dělat touto vodou obklady na oko s ječným zrnem. Do rána ječné zrno zmizelo, když se v noci 3x vyměnil obklad ze šungitové vody.

Je třeba, aby šungitová voda stála se šungitem 24 hodin.

Čaj

Půl čl zeleného čaje, lžičku heřmánku, 1 čl třezalky. Stát 15 minut, procedit. Dělat obklady na oči.

Oftalmolog komentuje

Záleží na diagnóze oční choroby a podle ní stanovit léčbu fytoterapeutickou. Nelze tyto recepty používat univerzálně. Pacientka, která měla mínus 5 dioptrií a potom se jí pod vlivem cvičení upravil zrak na mínus 1 dioptrii evidentně měla pouze spasmus, který ukazoval na mínus 5. Cvičením spasmus zmizel, proto se zrak upravil. Ale skutečných 5 dioptrií to nebylo.Nepomáhají-li brýle, nutno se nechat komplexně vyšetřit na oční klinice.

Žena, která oslepla v 10 letech po operaci, kdy jí kvůli onkologickému onemocnění očí odstranili obě oči. Stala se paralympijskou vítězkou v džudo.

Jak se zbavit vrásek kolem očí

Maska z brambory

Ze syrové okrájené brambory uřízneme dva velmi tenounké plátky. Na 5 minut přiložit na oči a uvolnit se. Je to velmi příjemné.

Vrásky u vnějších koutků očí

Mandlový olej nebo olej z pšeničných klíčků. 15 minut tam vklepávat některý z těchto olejů. Po 15 minutách setřít ubrouskem. Dělat to denně na noc. Po 4 měsících se to místo krásně vyrovná.

Maska kolem očí

Oddělit žloutek od bílku. Do bílku přidat půl čl slunečnicového oleje a několik kapek citrónové šťávy. Důkladně promíchat. Vatovým kosmetickým tamponem smočeným v této směsi obkládáme oči na 15 minut. Uvolnit se a odpočívat, podložit si pod nohy váleček a relaxovat.

Stříbrná voda pro oči

Do třílitrového emailového hrnce nalijeme tři litry vody, dáme do ní stříbrnou lžičku, necháme stát celou noc. Zamrazit tuto vodu, rozpustit ji a touto strukturovanou vodou promývat oči. Zlepšuje to zrak.

Iva Hédlová podle podle manželů Bělousových – Receptář podle lidové medicíny východu