Možná byste měli vědět, že zánět dásní neboli parodontitida, nejsou pouze problémem starších lidí. Prvotní příznaky se mohou objevit již v dospívání, jak často vidí v zubní ordinaci Praha. Hlavním viníkem je vždy špatná domácí dentální hygiena a prakticky nulové navštěvování profesionální dentální hygieny Praha 2. O zuby je třeba pečovat pravidelně, zejména si je pravidelně a dostatečně dlouho čistit. Stejně důležité je navštěvovat zubaře Praha a dentální hygienu Praha. Tyto návštěvy  na stomatologii Praha nejen zajistí ošetření zubů, ale postarají se také o prevenci před možnými budoucími problémy.

Možné důsledky nedostatečné péče o ústní dutinu

Stomatolog Praha dokáže odhalit a řešit různé druhy parodontitidy a dalšího poškození zubů. Možná netušíte, že zánět dásní se může u ústní dutiny rozšířit do dalších orgánů, včetně srdce. Proto je zapotřebí problémy s chrupem a ústní dutinou řešit okamžitě. Pokud totiž dojde k podcenění situace, nejenže mohou zuby doslova vypadnout (zubní implantáty Praha), ale dochází také k přímému ohrožení zdraví. Dbejte tedy na své zuby, pravidelně si je čistěte a pravidelně navštěvujte zubaře Praha v zubní ordinaci Praha.

Význam správné výživy pro zdraví zubů

Pečujte o své zuby také tím, co jíte. Omezte příjem sladkostí a kyselých nápojů, jako jsou limonády, protože kyseliny v těchto nápojích mohou poškozovat zubní sklovinu, způsobit vznik zubního kazu a nastolit další problémy. Nepodceňujte ani ústní hygienu u svých dětí. Zdravé zuby jsou důležité pro správný vývoj řeči a správné trávení potravy, takže je velmi důležité od mala děti učit správnému čištění zubů a vychovávat je k pravidelným kontrolám u zubního lékaře Praha. Stomatologie Praha je skvělým řešením pro všechny, kteří hledají zubaře na Praze 2 a dentální hygienu na Praze 2.

Komentáře