Bdělé snění

Náš život plyne v sinusoidách tak, jak zvládáme své životní lekce.Zvláště jedinci, kteří se vydali cestou duchovního poznání, vnímají tyto změny velice intenzivně. Jsou to naše životní zkoušky, které prověřují, jak zvládneme určitou situaci. Někdy se stane, že se z našich chyb neponaučíme. Život nám dá chvíli oddechu na přemýšlení a možnost dozrát, ale pak přijde podobná situace. Když ji zvládneme, znamená to postup v našem duchovním vývoji. V opačném případě můžeme očekávat, že se situace budou opakovat do té doby, než pochopíme, kde děláme chybu.

Člověk velice nerad připouští vlastní chybu, ale sám před sebou nikdy neuteče. Z malého problému se časem stává čím dál, tím větší a na co bychom sami stačili, se časem jeví nad naše síly. V té chvíli ale můžeme potkat přítele, který nás povzbudí slovem nebo nalezneme důležitou informaci v právě rozečtené knize. Pozitivní podnět odstartuje důležité změny v našem životě a dává nám možnost aktivně se na nich podílet a nést za sebe větší odpovědnost.

Pokud se někdy ocitneme „na dně našich fyzických či psychických sil“ nezoufejme, protože od tohoto dna se vždy dá odrazit, pokud chceme! Hlavně nerezignovat! Zkusme popřemýšlet nad situací, ve které se právě nacházíme, proč nastala a co nám má naznačit. Když si v klidu a hlavně s nadhledem tento problém rozebereme sami v sobě, měli bychom dojít k objektivním příčinám sami nebo s pomocí odborníka. V alternativní oblasti se velice osvědčily metody jako kineziologie, regresní terapie či rodinné konstalace, kde aktivně pracujeme na odstranění původních příčin našeho problému.

Rozhodně bychom se za své nedostatky neměli stydět, ale řešit je. Nikdo totiž není dokonalý a chybuje každý. Proto jsme také tady na Zemi, abychom mohli pracovat na svých chybách, naučit se toleranci, lásce a spolužití s ostatními. O to krásnější a radostnější je, když se nám povede zdolat své nedostatky a posunout se zase o stupínek výše.

V dobré víře pomoci, mu vlastně velice ubližujeme. Chceme přece, aby bylo šťastné, ale tímto způsobem docílíme přesně pravý opak! Těžké situace se pak řeší útěkem před zodpovědností, alkoholem a depresemi. Mysleme pozitivně a vnímejme svůj vnitřní hlas, co nám říká! Nepřehlížejte své vnitřní hlasité NE a neznásilňujte svou duši! Umění říci v pravý čas NE je také jedna z našich životních zkoušek. Jsme neustále konfrontováni s tím, zda jsme tuto situaci již zvládli a pokud neustále opakujeme stejnou chybu, jsme časem zatlačeni do slepé uličky, která nás donutí změnit způsob myšlení a řešit situaci jinak.

Každý je strůjcem svého osudu – záleží jen na nás! Naučme se nést za sebe zodpovědnost a být nezávislí! Nečekejte změnu vně sebe, ale pracujte sami na sobě! Uvidíte, že se začne měnit i přístup ostatních lidí k vám. Neodkládejme nic na zítřek, začněme už dnes!


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015