Průměrný počet vlasů připadajících na jednoho člověka činí nějakých 100 000. Možná se vám to zdá hodně, nicméně jedná se o zcela reálné číslo. Počítat je samozřejmě nutné s tím, že se skutečně jedná o průměr. Hlavy některých z nás by mu neodpovídaly na první pohled. To ale není všechno, vlasy jsou z hlediska své charakteristiky velmi zajímavou součástí našeho těla. Víte například, jak dlouho takový vlas roste a co ovlivňuje jeho kvalitu? Pokud ne, jste na správném místě. My se totiž na tyto zajímavosti podíváme mnohem podrobněji.

Doba růstu vlasu je poměrně dlouhá

Aby také ne, vždyť jeden vlas roste zhruba nějaké tři roky. Přijímá živiny a další důležité látky přes vlasový folikul. Po uplynutí třech let vlas vypadává a na jeho místě začíná růst další. Jeho růst může být klidně i kratší v případě nějakých problémů. Jestliže se ale využívá správný šampón, kondicionér nebo maska na vlasy, rozhodně kvalita vlasu nijak netrpí. Jinak je třeba podotknout, že zdravému člověku vypadne během dne několik desítek vlasů. Nejde o nijak výjimečnou záležitost.

Co všechno dokáže ovlivnit zdraví našich vlasů?

V první řadě je třeba jmenovat správnou péči. Pokud si myjeme vlasy přespříliš často, případně používáme moc horkou vodu a levné šampóny, na našich vlasech se to nepochybně podepíše, a to značně negativně. Stejně tak je nezbytná dostatečná doba kvalitního odpočinku, ideálně spánku. Určitě je nezbytné jmenovat i dostatečný přísun tekutin. Jinak není od věci zvolit i přípravky na podporu růstu vlasů, jako je třeba Minoxidil.

Jaké živiny si naše vlasy zaslouží?

Konkrétně bychom měli jmenovat především bílkoviny obsažené v rybách, bílém masu nebo luštěninách. Dále jsou nezbytné třeba omega-3 mastné kyseliny. Jejich největším zdrojem jsou pochopitelně oleje a tuky. Z ostatních látek jmenujme zinek, železo, síru a spousty vitamínů prakticky ze všech řad.

Zdroj obrázku: Oleksandr Schevchuk / Shutterstock.com

Komentáře