Kdo ZORB vymyslel?

Vynálezce zorbu je Andrev Ahers. Inspirací mu byl obraz Leonarda da Vinciho, na kterém je znázorněn roznožený a rozpažený muž v kruhu. Na základě důmyslné dedukce dospěl k závěru, že to co mistr kresbou zamýšlel, nebylo nic jiného něž jeho další vynález, kterým předběhl svou dobu. Společně s přítelem Dvanem van de Sluisem se rozhodli naplnit malířovo myšlenku a vytvořit první ZORB. Kdo z nich ho první vyzkoušel známo není. Faktem však je, že zanedlouho vznikla dílna, která začala velké průhledné koule chrlit do celého světa. A tak se ZORB dostal až k nám. Číslo našeho je 1198.

Jak se zorbuje?

ZORB se vyveze nebo vytlačí na vhodný kopec. Zájemce nebo zájemci (dva) o zorbování si tunelem vlezou dovnitř ZORBU a upoutají se do speciálních postrojů. Při zorbování mohou ZORBonauti sledovat okolní prostědí. ZORB se může ze svahu kutálet až 50 km / h a zastaví se na rovině. Je ZORB bezpečný?

Je. I kdyby během jízdy prasknul, nebo vznikla trhlina od ostrého kamene, než se ZORB vyfoukne, dojde k bezpečnému zastavení ZORBU a výstupu posádky.Většinou při menších trhlinách mohou být absolvovány ještě nejméně tři jízdy z kopce dolů bez nutnosti dofukování. Před každým zorbováním z nového kopce se ZORB pouští bez osádky, aby byla vidět přirozená trasa ZORBU. Je někomu špatně?

Stejně jako bunge-jumping patří i ZORBing mezi adrenalinové sporty. Hodně lidí si myslí, že jim bude špatně. Zkušenosti ovšem ukazují, že téměř všichni jsou v pohodě. Jsou nějaká omezení pro zorbování ?

Zorbování není doporučeno osobám menším 150 cm, protože jsou malé do postrojů uvnitř zorbu. Osoby mladší 18ti let mohou zorbovat jen se souhlasem zákonného zástupce.Před jízdou je nutné podepsat prohlášení o zdravotním stavu. Zorbing není vhodný pro těhotné ženy a osoby se zdravotními problémy.

Zorbing

Zorbing

Zorbing

Zorbing

Zorbing

Zorbing

Zorbing si můžete vyzkoušet třeba v areálu Na Rybárně-Rakolusky. Kontakt na provozovatele zorbingu: SK Plzeň 3eCity. Tento článek a fotky jsme převzali z jejich webu www.skplzen.info. Zde rovněž naleznete bohatou fotogalerii.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015