Č

Často zkoušíte různé diety, které Vám diktují jíst stále dokola ty stejné potraviny a často také většinu ostatních potravin vylučují a jejich konzumaci zakazují. Samozřejmě se to po nějakém čase stane únavné a stereotypní, což má odrazující účinek na Vaši motivaci pro hubnutí a zdravé stravování.

Stále však naštěstí existují potraviny, které můžete konzumovat bez omezení, a to i v případě, že se snažíte pracovat na formování, nebo udržení vaší postavy. Jsou málo kalorické, bohaté na vlákninu, která vás nasytí bez rizika nabrání hmotnosti.

1) Květák, brokolice a zelí

Tyto potraviny jsou vašimi nejlepšími přáteli v boji proti nadměrnému tuku a hmotnosti. Konzumace květáku a brokolice bude dělat zázraky pro vaši postavu.

2) Bobule: jahody, brusinky, rybíz

Tyto plody jsou extrémně bohaté na vitamín C a také vynikající diuretika, která odstraňují přebytečnou vodu z těla. Jahody zlepšují váš kardiovaskulární systém a také zvyšují efektivitu trávení.

3) Salát

Saláty můžete konzumovat v extrémně velkých množstvích. Jsou skvělým zdrojem kyseliny listové – 1 listový salát obsahuje 3 kcal.

4) Švestky a jablka

Švestky jsou plné draslíku a vitamínu C, které udržují vaše orgány a srdce zdravé. Zlepšují trávení a způsobují, že se necítíte vyčerpaně. Pouze 50 kcal získáte z konzumace jednoho jablka.

5) Ananas

Toto ovoce je jedním z nejlepších spojenců v procesu hubnutí. Přítomnost bromelainu v jeho dužině pomáhá metabolizovat bílkoviny a spalovat tuky.

6) Vejce

Toto jídlo lze konzumovat kdykoliv během dne bez obav z nárůstu hmotnosti. Zkuste si vybrat vařená vejce před smaženými variantami.

7) Červená řepa

Tato zelenina je bohatým zdrojem manganu a dalších živin. Reguluje hladinu cukru v krvi, posiluje svaly a spaluje nadbytečný tuk ve vašem těle. Pouze 40 kcal je obsah na průměrnou porci.

8) Okurka

Tato skvělá zelenina vám pomůže získat štíhlejší pas a tvar těla, bojuje s otoky a představuje nepostradatelnou zeleninu pro lidi, kteří chtějí zhubnout.

9) Cuketa

Obsahuje v jedné porci pouze 42 kcal. Zlepšuje střevní funkce a normalizuje poměr vody v těle.

10) Řasy

Tento bohatý zdroj jódu vám brání v získávání váhy, normalizuje hormony a pomáhá normálně fungovat štítné žláze.

11) Melouny

Tyto plody obsahují pouze 60 kcal na kus. Podporují dobré trávení a odstraňují přebytečnou vodu z těla.

12) Mandarinky, grapefruity a pomeranče

Citrusové plody jsou rozhodně nejlepší bojovníci proti tuku a nadměrné hmotnosti. Jsou plné vitamínu C, flavanoidů a vlákniny. Tyto plody zlepšují vaše celkové zdraví, pomáhají pokožce, játrům, trávení a uspokojují vás.

13) Lilek

Jedna porce pečeného, nebo grilovaného lilku má pouze 24 kcal. Můžete si jej vychutnávat bez omezení.

14) Celer

Tato zelenina se skládá v 95% z vody. Díky svým silným diuretickým vlastnostem detoxikuje tělo a pomáhá vám zhubnout.

15) Popcorn

Můžete si jej dopřát, pokud si jej dáte bez soli, cukru a másla. Jeden šálek popcornu obsahuje 31 kcal.

Zdroj: www.milujemecviceni.cz

Komentáře