Většina lidí se při výběru dovolené zaměřuje především na atraktivnost dané lokality, nikoliv na její léčebné účinky. Co byste však řekli na to, pořádně si na dovolené odpočinout, nasbírat nové zážitky, a navíc se domů vrátit zdravější, mladší a krásnější? Inspirujte se tipy na destinace, které mají léčebné účinky.

Pod pojmem léčebný pobyt si většina lidí představí poklidné lázně plné seniorů, kteří popíjejí vodu z léčivých pramenů a podstupují bahenní zábaly. Léčit své tělo a duši můžete i v rámci mnohem zábavnějších cestovatelských zážitků.

Kam vyrazit za regenerací?

1) Island

Pokud navštívíte tuto severskou zemi, sice nebudete příliš potěšeni zdejším sychravým počasím, zato si užijete příjemné teplé koupele. Místní prameny jsou nejen zdrojem příjemné relaxace, ale rovněž poskytují řadu léčivých benefitů. Nejznámější je Modrá laguna, která je turisty vyhledávána pro své blahodárné účinky na pleť, svalovou soustavu a revmatoidní onemocnění.

Pokud plánujete horkou koupel v léčivých pramenech, ale nechcete se v tůni tísnit s davy turistů, zamiřte do termálních jezírek poblíž menších vesnic. Modrá laguna je turisticky velmi oblíbená a zejména v letních měsících nepříjemně přelidněná, ale v mnoha dalších jezírcích se můžete vykoupat jen s pár místními, nebo dokonce sami.

Tip! Ať už se za uzdravením vydáte kamkoliv, nezapomeňte si před vaší zahraniční cestou sjednat cestovní pojištění. Portál Porovnej24.cz umožňuje porovnání cen napříč trhem a nalezení té nejlevnější nabídky. Ceny začínají už na 7 Kč/den.

2) Česká republika

Nechce se vám za pevnějším zdravím trmácet do ciziny? Ráj na zemi najdete i v naší vlasti. Jsou jimi Beskydy, jedny z nejopomíjenějších hor v Česku. Zatímco Krkonoše nebo Šumava se hemží turisty, v Beskydech stále naleznete místa, na kterých budete naprosto sami. Toto pohoří je ideální pro ty, kteří si chtějí na pár dnů odpočinout od shonu každodenního života.

Naleznete zde několik wellness hotelů, které jsou umístěny přímo v srdci přírody. A dokážete si představit poklidnější relax, než se naložit do vířivky s výhledem na zelené kopce, dřevěné roubenky a stáda pasoucích se ovcí?

3) Izrael

Určitě jste už někdy v regálech obchodu viděli kosmetiku se solí Mrtvého moře. Napadlo vás však vydat se přímo do tohoto léčivého místa? Koupání v Mrtvém moři vám kromě nezapomenutelného zážitku spojeného s nadnášející vodou nabídne i řadu léčivých benefitů. Vody Mrtvého moře jsou účinné při léčbě atopického ekzému a lupénky, revmatoidních onemocnění a problémech s nervovým systémem.

Mrtvé moře prospěje i vašemu vzhledu. Bahno z této oblasti omlazuje pokožku a dodává jí množství užitečných látek. Stejně dobře působí i na vlasy, kterým dodává větší lesk a pevnost.

4) Španělsko

Přechozí cestovatelský tip zřejmě příliš nepotěší ty, kteří preferují levnou dovolenou. Izrael je totiž poměrně drahou zemí. Pokud si chcete dopřát podobný zážitek jako v Mrtvém moři, zamiřte do výrazně levnějšího Španělska. Poblíž městečka Torrevieja se nachází jezero s vysokým obsahem soli, které vám umí podobný nadnášecí efekt, jako Mrtvé moře. Oproti Mrtvému moři však nabízí nevšední kuriozitu, a tou je sytě růžová barva! Ano, jezero Laguna Salada má růžovou barvu díky jednobuněčné řase, která žije v tomto jezeře.

Kromě nadnášecího efektu a nezapomenutelného vizuálního zážitku si zde naplno užijete i léčebné účinky lázně. Voda v jezeře má příznivý efekt především na kvalitu kůže, kterou zanechává hladkou a zmírňuje její problémy, jako je ekzém, lupénka či akné.

Výhodou Španělska oproti Izraeli je nižší cenová hladina – ceny ve Španělsku jsou o více než 40 % nižší, než v Izraeli. Podle analytiků společnosti Netfinance, která pomáhá lidem najít levnější cestovní pojištění, patří Španělsko k desítce nejnavštěvovanějších zemí ze strany českých turistů.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015