barva očí

Určitě jste už slyšeli, že o očích se mluví jako o oknech do duše. Zdá se, že vědci to opravdu potvrdili. Na univerzitě ve Švédsku podrobili výzkumu 428 lidí, aby zjistili, zda je propojení mezi osobností a barvou duhovky v očích.

Zjistili, že barva očí je podmíněna geny, které také formují čelní laloky, ty, které mají na svědomí i stejné nebo alespoň podobné chování u lidí se stejnými očima.

Dr. Anthony Fallout z Edinburghské univerzity také studoval spojení mezi barvou očí a osobností. Říká, že oči jsou velmi úzce neurologicky propojené s mozkem a proto je lze nazvat jako jediná část mozku, která je vidět zvenku.

Tmavohnědé/ černé oči

Jste od přírody lídrem. Pokud toto není charakteristika, která na vás sedí, možná budete překvapeni, že lidé vás tak vnímají. Jste tichý a záhadný. Obecně jsou lidé s touto barvou očí vnímáni jako příjemnější. Lidé s velmi tmavýma očima obvykle pijí méně než ti, kteří mají světlejší barvu očí. V sportech vynikáte. Pokud to shrneme, tak můžete dobýt svět, pokud v sobě najdete vnitřní sílu.

 

Modré oči

Máte obrovskou fyzickou i psychickou vnitřní sílu. Lidé často nevědí jaký ve skutečnosti jste a již předem vás odsoudí. Možná vás vnímají jako slabocha a nedůvěryhodnou osobu. Lidé s modrýma očima jsou vnímáni jako neprůbojní a egoističtí. Navzdory těmto negativním hodnocením ženy se světlýma očima snadněji zvládají bolest během porodu a stres během těhotenství než ženy s tmavšími očima.

 

Šedé oči

Šedé oči jsou vzácné. Jde o variaci modrých očí. Pokud máte tmavě šedou barvu duhovky jste výjimečně vyrovnaná osobnost nebo tak jako mince, máte 2 strany. Chováte se různě, v závislosti na požadavcích, které je třeba splnit a samozřejmě komu. Může jít o pozitivum a negativum v jednom, záleží na tom, jak ovládáte své emoce. Pokud máte světlešedé oči, pravděpodobně musíte pracovat o něco víc než jiní. Pokud se zatnete, prorazíte, ačkoli to chvíli potrvá.

 

Lískooříškové oči

Lískooříškové oči jsou těžko popsatelné, ale jejich barva je podobná lískovému oříšku. Takové oči mění barvu od zelené po hnědou. Tento odstín je vzácný, a proto se o takových lidech říká jako o jedinečných. Zbarvení duhovky je u každého člověka unikátní. Lidé s touto barvou očí jsou nezávislí, sebevědomí a spontánní. Lískooříškové oči mohou hrát různými barvami kvůli látkám z krevního oběhu které se uvolnily v důsledku nerovnováhy jater. Tito jedinci jsou náchylnější i na trávicí potíže.

 

Hnědé oči

Hnědé oči jsou spojeny s příjemnými, asertivní a důvěryhodnými lidmi. Jsou loajální, uctiví a citliví, nikoli však submisivní. Nesouhlasíte? Jste spíše výstřední a snadno se rozrušíte? Možná vám chybí spánek, protože podle výzkumů spí lidé s hnědou duhovkou méně až o 2 hodiny než lidé se světlýma očima, a proto mají obvykle problém ráno vstát.

 

Zelené oči

 

Pokud máte zelené oči, blahopřejeme. Jste vnímán jako sexy, lákavý a zároveň záhadný jedinec. Jste dominantní, milý, soběstačný. Vaše reakce jsou nepředvídatelné. Rychle vzplanete. Originalita, kreativita a zvládání stresu s lehkostí jsou vašimi pozitivy.

Foto: www.electropiknik.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015