Co jsou to vlastně čakry? Pro laiky bych to vysvětlila úplně jednoduše: jsou to světelné energetické body, které se otáčí jako barevný větrák a pokud se točí obráceně, nebo dokonce stojí, tak náš život nebude vůbec jednoduchý a měli bychom pracovat na tom, aby jsme je roztočili jako na pouti. Čaker v našem těle je mnoho, ale těch nejdůležitějších je 7 a o nich vám něco napíšu.

První čakra – kořenová: Nachází se na spodním konci páteře a vyzařuje červenou barvu. Do oblasti působení kořenové čakry patří budování existence, materiálního zabezpečení a všeho co se týká bezpečí. Je-li tato čakra zablokovaná, máme pocit, že stále nemáme peníze, nesplatíme dluhy, dopředu vidíme katastrofické scénáře, honíme se za majetkem a kariérou a tím si tuto čakru zablokujeme docela. Stejně nejsme šťastní, protože na pocit štěstí vlastně ani nemáme čas.

Druhá čakra – sakrální: Najdeme ji mezi pupíkem a spodním koncem páteře a svítí jasně oranžovou barvou. Tato čakra má na starost naši sexualitu, vztah k druhému pohlaví, k požitkům i závislostem, vztah ke svému vzhledu apod. Pokud je zablokovaná, cítíme se apatičtí bez energie, nejsme spokojeni se svým vzhledem, jsme sexuálně chladní a neuspokojení. Máme pocit, že nás nikdo nechce, ztrácíme sebeúctu a svádíme to často na druhé. Mnohdy to řešíme návykem nejen na chemii, ale i na osobách.

Třetí čakra – solar plexus: Schovává se těsně za pupkem a září jako sluneční koule. Bloky na této čakře způsobí, že se cítíme poraženecky, bez odvahy a všude vidíme překážky. Často také přijímáme názory druhých, pokoušíme se za každou cenu získat uznání a pochvalu. Vymlouváme se, že okolnosti nás nutí, a proto nemůžeme být sami s sebou. Tyto pocity, a i blokace třetí čakry, často vznikají už v dětství, kdy jsme vyrůstali s preferovaným sourozencem a slova chvály jsme slyšeli jen málokdy.

Čtvrtá čakra – srdeční. Nachází se uprostřed hrudníku a má krásnou smaragdovou barvu. Tato čakra, je-li blokována, je náš život ochuzený o pravou lásku. Zažíváme zklamání, nefungují nám vztahy nebo jen krátce. Připoutáváme se k partnerovi a očekáváme bezmeznou oddanost. Pokud se zklameme, trvá to dlouho než vystrčíme růžky, ale máme tendenci chyby opakovat, pokud se čakra nevyčistí. Také se může stát, že se zcela zavře a pak působíme chladně, nezúčastněně až bezcitně. Říkáme tomu … mám přece svou hrdost, ale vevnitř jsme zraněni.

Pátá čakra – krční. Najdeme ji v blízkosti ohryzku a má jasnou nebesky modrou barvu. Má na starost komunikaci, pravdomluvnost a schopnost se ozvat a říci si o své potřeby. Blokace této čakry způsobí, že se nedovedeme vyjádřit, projevit a pojmenovat upřímně a nahlas svůj problém. Jsme vůči ostatním nejistí a obáváme se jejich soudu. Často také koktáme a máme knedlík v krku.

Šestá čakra – třetí oko. Nachází se uprostřed čela mezi očima. Má barvu indiga a purpuru. Třetí oko má dokonale otevřené dnes jen málokdo, ale pokud má, tak žije naprosto v souladu sám se sebou , bez domněnek a pochybností. Silně blokovaná tato čakra způsobí, že vnější svět posuzujeme prakticky, potřebujeme na vše důkazy, odmítáme domněnky a fantazie. Duchovní diskuze jsou pro nás namáhavé, neužitečné. Naše myšlení se přiklání k mínění společnosti. Také sem patří zapomnětlivost, poruchy zraku a úrazy nohou.

Sedmá čakra – korunní. Má sídlo na temeni hlavy, září purpuro – fialovou barvou. Tato čakra má význam pro přijímání vizí, myšlenek, rad a poselství ze shora, z Vesmíru, Univerza…. Pokud je úplně zavřená zažíváme pocity marnosti, nejistoty a ztráty cíle. Můžeme cítit určitou nesmyslnost našeho života a strach ze smrti. Také se může projevovat nadměrnou aktivitou, která nemá žádný řád a má za následek onemocnění, které nás vlastně přinutí na lůžku srovnat si život.

Pokud je jakákoliv čakra nefunkční, nemůže správně fungovat ani naše tělo. Přirovnala bych to k vánočnímu světelnému řetězu. Vzpomeňte, když zdobíte stromek a jedna žárovička z mnoha nesvítí? No, nesvítí pak ani jedna, celý řetěz je temný. To samé je s čakrami, pokud je jedna zablokovaná, nemůže správně fungovat celý proces. Práce s čakrami je především práce na sobě a se zkušeným člověkem, který nás vede, lze dosáhnou dokonalé harmonie a spokojeného života. Znám to z vlastní zkušenosti. Prskala jsem, vrčela a urážela se. Napravovala jsem konec konců chyby, které jsem si 40 let pěstovala. Ale teď se mi žije krásně a jsem spokojená. Stálo to za to, věřte mi.

Vaše Regina

Autor: Regina