Chlorella

Vláknina řasy váže toxický odpad ze stravy (těžké kovy, amalgam z plomb, jedy, usazeniny na stěnách střev) a odvádí je z těla. Chlorella nám také předává kompletní spektrum výživných látek (vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy, rostlinné bílkoviny). Užitečné vlastnosti chlorelly jsou odbornou veřejností sledovány již od roku 1890.

Velikost balení: 300g = 1200 tablet, každá tableta váží 250mg.
Balení vystačí na 3 měsíce.

Chlorella pyrenoidosa – účinky

Užívání chlorelly stimuluje imunitní systém, pomáhá regenerovat tkáně, celkově zbavuje tělo toxických látek, napomáhá hojení a celkovému ozdravení organismu. Chlorella pyrenoidosa obnovuje acido-alkalickou rovnováhu.
Chlorella
se uplatňuje při léčbě alergie, kožních, srdečních, revmatických a zažívacích potíží, působí proti virovým infekcím, pomáhá při léčbě cukrovky, osteoporózy a jiných nemocí. Účinně čistí střeva. Pomáhá také při prevenci i léčbě rakoviny včetně rakoviny tlustého střeva.
Je vhodným doplňkem stravy nejen pro vegetariány, ale pro všechny, kteří se chtějí zbavit špatných stravovacích návyků.

Chlorella Pyrenoidosa pomáhá povzbudit metabolizmus, čistit organizmus a dodává do těla vše to, co mu chybí. Sladkovodní řasa chlorella pyrenoidosa je v tomto směru ideálním pomocníkem.

Jak Vám pomáhá chlorella pyrenoidosa?

Chlorella je zásadotvorná. Kyselinotvorná strava (tuky, cukry, bílá mouka) ničí buňky a podporuje nebezpečné organismy (především plísně)a vznik nemocí. Zásadotvornost řasy snižuje překyselení organismu.

Chlorella má význam pro tvorbu červených krvinek a antioxidační účinky. Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny, její nejvýznamnější vlastností je detoxikační schopnost, posiluje imunitní systém.

Chlorella obsahuje neuvěřitelných 54,10 mg betakarotenu, což je 10x více betakarotenu, než je obsaženo v dalším významném zdroji vitaminů – ve známé karotce.

Chlorella se skládá až z 60 % z rostlinného proteinu, obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aminokyselin a hlavně chlorofyl, jenž urychluje hojení ran a brání infekcím.

Chlorella je bohatá na hořčík, jenž je potřebný pro mentální zdraví, omezuje astmatické záchvaty, je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů, mírní podrážděnost a nervozitu, mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům, udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Žádná buňka v těle nemůže fungovat bez hořčíku.

Chlorella obsahuje CFG (růstový faktor), který má výrazný omlazující a posilující efekt. Působí silně „probioticky", tzn. zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní i vaginální mikroflóry.

Chlorella je nejbohatší zdroj chlorofylu na naší planetě.

Chlorella snižuje cholesterol v séru, což napomáhá k ochraně proti srdečním chorobám.

Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, ze které se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přeměňuje serotonin na melatonin a my lépe usínáme.

Proč je chlorella tak unikátní?

Nejúčinnější látkou chlorelly, je takzvaný růstový faktor – CGF (Chlorella Growth Factor). Tento unikátní růstový faktor má například vliv na střevní mikroflóru, kde potravu rozkládá a tráví až 4x rychleji. Bez prospěšné mikroflóry nemohou být stráveny důležité látky, které se pak dostávají do krve a vyživují buňky. Extrakt ze sladkovodní řasy díky tomuto faktoru obsahuje také aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, některé vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Bílkoviny této řasy se navíc svým charakterem více podobají bílkovinám živočišným než rostlinným, ale jsou přitom výrazně zdravější než klasické živočišné proteiny.

Co Chlorella pyrenoidosa umí?

Užívání tabletek chlorelly má velký vliv na naše zdraví. Chlorela totiž dokáže:

Chlorella pomáhá zvýšit celkovou odolnost organismu

Chlorella chrání buňky a tkáně před působením volných radikálů

Chlorella reguluje hladinu cholesterolu a tlak krve

Chlorella je vhodným potravinovým doplňkem pro prevenci nádorových onemocnění

Chlorella podporuje regeneraci tkání při poškození

Chlorella slouží jako prevence při chorobách srdce a cév

Chlorella zvyšuje účinnost inzulínu a kontroluje hladinu cukru v krvi

Chlorella dokáže eliminovat a lépe se vypořádat se stresovými situacemi a vyčerpáním

Chlorella pomáhá řešit zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů a kloubní onemocnění

Chlorella – historie

V roce 1974 byly japonské úřady nuceny zavést standard kvality pro dovážené chlorellové produkty. Ty byly výrazně rozdílné v kvalitě zpracování i kvalitě biomasy. V roce 1995 byl v Japonsku výrobce Chlorelly Green Ways licencován k dovozu a prodeji svých produktů v kategorii „léčivých potravin". Větší záruka kvality neexistuje.

Chlorella – kvalita

Chlorella Pyrenoidosa je pěstována v pásmu s vyrovnaným slunečním jasem. V jiných zeměpisných šířkách a v nevyrovnaném klimatu je Chlorella Pyrenoidosa vystavena kolísavým podmínkám, čímž klesá její užitná hodnota. Japonské úřady dohlíží, aby prodávaná biomasa obsahovala pouze deklarovaný druh řasy. Výrobce chlorelly používá nejlepší separační (oddělovací) metody a v jeho nádržích rostou pouze nejkvalitnější kmeny pyrenoidosy. Do venkovních nádrží se přenesou pouze nejvitálnější vzorky, kde se množí osm dní do dne sklizně. Nádrže se pročistí a opět „osadí" novou, geneticky nejzdravější kulturou. Existují různé metody k oddělení buněk od kultivačních nečistot.

Kvalitu i cenu chlorelly ovlivňuje mnoho faktorů. Většina výrobců používá průběžnou sklizeň, která je ekonomická pro výrobce, ale nejistá ve kvalitě výstupu pro zákazníka. Nejčastější metody používají k proplachování chemikálie, které se těžko odbourávají.
Náš výrobce používá bezkonkurenční komplex mikroskopických filtrů a odstředivek, které buňky chlorelly oddělí a pročistí bez použití chemikálií.

Stravitelnost Chlorelly Pyrenoidosa v nezávislém testování provedl Dr. L. Lewis (Duke University).

Chlorella – složení

Sdílet
Předchozí článekCELER
Další článekOBLÍBENÉ MANTRY