Díky němu se stává metabolismus sacharidů účinnější.Přestože organismus této skupiny snadno vstřebává vápník, je u ní riziko vzniku virových onemocnění, projeví se únava, deprese a eventuálně nervové choroby. V těchto případech by se mělo uvažovat o podávání hořčíku v dávce 300 až 500 mg. Také mnoho dětí s krevní skupinou B trpí ekzémy a hořčík je může zlepšit. Vhodné jsou všechny formy hořčíku. Velké dávky hořčíku by mohly naopak narušit hladinu vápníku, proto se ujistěte, že jíte potraviny bohaté na vápník. Klíčem je rovnováha.
Nejvhodnější potraviny pro krevní skupinu B s vysokým obsahem hořčíku: všechny doporučené druhy zelené zeleniny obilná zrna a luštěniny

   Lékořice – Funguje jako léčebný prostředek u žaludečních vředů, jako protivirová látka, k léčbě chronického únavového syndromu a k potlačení hypoglykémie. Při použití lékořice je třeba velké opatrnosti. Při konzumaci nadměrného množství lékořice může u některých osob dojít k retenci sodíku a zvýšení tlaku krve. Stačí vypít jeden šálek lékořicového čaje po jídle. Neškodí se o větších dávkách poradit s ošetřujícím lékařem.

   Trávící enzymy – Používejte při hlavních jídlech trávící enzymy, které Vám usnadní rychlejší přechod na koncentrovanější bílkoviny. Bromelain, enzym obsažený v ananase, je k dostání ve formě výživového doplňku v obchodech zdravé výživy.

   Adaptogeny – Adaptogeny zlepšují soustředění a uchování paměti , které jsou někdy u osob s krevní skupinou B a s nervovými a virovými chorobami problémem. Nejlepší je sibiřský ženšen a Ginkgo biloba – jinan dvoulaločný. Oba jsou k dostání v lékárnách a obchodech se zdravou výživou. Jsou to látky stimulující mozkové funkce.

   Lecitin – Lecitin je obsažen v sóje. Krevní skupina B by měla využívat lecitinových granulí a ne lecitinu v sóje, protože tam je obsažen v mnohem menších koncentracích. Vhodný je výše zmíněný ranní lecitinový nápoj.

Komentáře