1. Nesprávná volba má vliv na vaší práci

Pokud nemáte spokojený vztah, neumožní vám vaše hlava se dále rozvíjet v oblasti práce. Jak je to možné? Pokud budete potřebovat oporu v hledání nové práce, bude partner přece ten první od koho byste měli získat oporu. Jak chcete dále rozvíjet své podnikání pokud to vašemu partnerovi vadí nebo se s ním v zásadních otázkách neshodujete? A v neposlední řadě, jak chcete pracovat na sobě v profesním životě pokud nemáte spokojený ten osobní, více emoční?

2. Nesprávná volba partnera má vliv na vaše zdraví

Současné vědecké průzkumy dokázali, že lidé žijící v nefunkčním vztahu, jsou více náchylní k srdečním chorobám a rakovině. Stres v partnerském vztahu je hlavní způsobitelem těchto nemocí a to hlavně díky emocím, které jsou u blízkých osob vyšší než u osob vzdálených. Kromě toho, pokud žijete v nefunkčním vztahu, pro koho byste se o sebe starali? Váš partner vás stejně neocení, že?

3.  Nesprávná volba má vliv na vaše finance

Pokud mezi vámi a partnerem dochází k neustálým sporům o společné finance, jak je poté chcete rozvíjet? Společná kasa se stává noční můrou a vy už vůbec nemáte chuť se s partnerem bavit o tom, jak finance rozvíjet. Největší dopad má ale na vaše finance rozvod. Jak budete dělit společný majetek, nemluvě o hypotéce a dalších půjčkách? Kolik peněz nakonec dáte za rozvodové řízení a terapie, které po tak náročné životní situaci vyhledáte?

4. Nesprávná volba má vliv na vaše vztahy s ostatními

Mnozí si neustále stěžují na manipulativní chování svých partnerů. Díky jejich žárlivosti a nedůvěře ztrácejí přátele kolem sebe a nejsou schopní svému partnerovi odporovat. Díky špatně zvolenému životnímu partnerovi se ochuzujeme o příjemné vztahy i s ostatními lidmi. Buď se s přáteli přestaneme vídat nebo jsou naši přátelé jiní než manželovo, tím pádem mezi vámi dochází k neustálým sporům právě kvůli nim. Stejně důležité jsou vztahy mezi partnerem a vašimi rodiči. Pokud není váš partner schopný s nimi příjemně spolužít, čekají vás další nepříjemnosti.

Pokud chcete váš život příjemně prožít, zkuste se nejprve zamyslet, zda je váš partner doopravdy ten pravý. A to i v případě, že s ním jste v manželském svazku. Svůj život totiž můžete změnit kdykoliv a najít si takového partnera, se kterým váš život dostane smysl. A jak poznat, že je to právě TEN? Jednoduše si ho otestujte. Pomůže vám k tomu například elektronická kniha partnerských testů, kterou pro vás sestavili odborníci na mezilidské vztahy. 

napsala: Lenka Černá

Komentáře