Krásná postava bez diet a cvičení je snem mnoha lidí. Jaro klepe na dveře, bude potřeba vysvléknout se z kabátů a za nějaký ten týden i do plavek. Z mnoha dosavadních zjištění vyplývá pro mnoho lidí nepříjemná skutečnost, že se trvale nedá ideální postavy dosáhnout výhradně dietou nebo na druhé straně jen cvičením bez zamyšlení se nad skutečnou rovnováhou mezi příjmem a výdejem.

Rovnováha mezi příjmem a výdejem je pro ideální postavu klíčová. Mnoho lidí omezujících se v jídle tuto skutečnost dokonce zná. Toto vědomí žene mnohé k nejobvyklejšímu řešení nadváhy – omezit se v jídle. Snížit příjem však nestačí.

Omezení příjmu se současným zanedbáním zvýšení výdeje (tedy absence aktivního pohybu) vedou ke zpomalení metabolismu, únavě a nervozitě. Svaly se bez cvičení nedostanou do potřebné kondice, ochabují a držení těla není správné. Při drastičtějších dietách dochází k vážným zdravotním problémům, které nikomu na kráse nepřidají, naopak. Pouze v pestré a plnohodnotné stravě se nachází minerály a vitamíny potřebné pro správné fungování organismu.

„Denně jsem v tělocvičně, ale výsledky žádné“. Tak to často slýchávám od některých svých klientek a kamarádek. Vyvážená dieta, 5x denně jíst a dosahovat příjmu o něco nižšího než výdeje v kombinaci s pravidelným cvičením zaručeně vedou k ideální postavě. U koho ne, ten si sáhne do svědomí a připočítá opomenuté sušenky a sladké limonády, snaží se o postavu ideálnější než mu dovolují jeho genetické možnosti, případně trpí stereotypem a je potřeba změnit cvičební plán.

 

Komentáře