DIETA NEBO CVIČENÍ?

Rovnováha mezi příjmem a výdejem je pro ideální postavu klíčová. Mnoho lidí omezujících se v jídle tuto skutečnost dokonce zná. Toto vědomí žene mnohé k nejobvyklejšímu řešení nadváhy – omezit se v jídle. Snížit příjem však nestačí.

Omezení příjmu se současným zanedbáním zvýšení výdeje (tedy absence aktivního pohybu) vedou ke zpomalení metabolismu, únavě a nervozitě. Svaly se bez cvičení nedostanou do potřebné kondice, ochabují a držení těla není správné. Při drastičtějších dietách dochází k vážným zdravotním problémům, které nikomu na kráse nepřidají, naopak. Pouze v pestré a plnohodnotné stravě se nachází minerály a vitamíny potřebné pro správné fungování organismu.

„Denně jsem v tělocvičně, ale výsledky žádné“. Tak to často slýchávám od některých svých klientek a kamarádek. Vyvážená dieta, 5x denně jíst a dosahovat příjmu o něco nižšího než výdeje v kombinaci s pravidelným cvičením zaručeně vedou k ideální postavě. U koho ne, ten si sáhne do svědomí a připočítá opomenuté sušenky a sladké limonády, snaží se o postavu ideálnější než mu dovolují jeho genetické možnosti, případně trpí stereotypem a je potřeba změnit cvičební plán.

 

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout