Naše duše sídlí v oblasti solar plexu. S duší je třeba spolupracovat a starat se o ní. Pokud se o svou duši nestaráme, vede to k psychosomatickým chorobám. Pro každého člověka je nejdůležitější jeho zdraví.

Nejdůlležitějším člověkem v jeho životě je on sám.

Miluj sám sebe – v tom není pýcha nebo sobectví. To je pravda a tak bychom si tento fakt měli uvědomovat.

V našich životech nás velmi často ovlivňují negativní pocity jakým jsou závist, nenávist,křivda,zloba,lítost,strach a trápení pro jiné.

Strach je pocit, který nemá žádnou hodnotu. Na jedné straně je strach a na druhé láska. My se rozhodujeme, kterou variantu si zvolíme.

Strach je největší zbabělec v našem životě, proto mu dejme najevo, že se ho nebojíme.

Často se díváme do minulosti a necháme mysl zaplavit vzpomínkami a křivdou, kterou jsme prožili. Máme strach, abychom to znova neprožili. Ale to je plýtvání energie. Minulost nezměníme a můžeme se z ní jenom poučit.

Strachovat se o budoucnost taky nemá žádný význam, protože nevíme co bude za týden, rok, co bude za minutu. Jediný význam pro náš život, je žít v přítomnosti, tady a teď. Pokud tak budeme žít, soustředíme se na současnost a vychutnáme si život se vším, co nám teď přináší a strach se do našeho života nedostane.

Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo tak jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo.

Každý orgán v našem těle má svoji duchovní dimenzi. Žaludek a tlusté střevo jsou ovládány strachem, proto prvotní příčiny mohou být hemeroidy nebo zácpy. Tlusté střevo vyživuje ledviny a močový měchýř.

Ledviny jsou neuspořádáne mezilidské vztahy. Pokud je neurovnám, vznikají ledvinové kameny, otékají kotníky, vznikají problémy s dýchýním.

Dráha močového měchýře prochází přes celá záda, takže bolesti zad jsou málokdy problémem svalstva, ale většinou problémem močového měchýře.

Když mám rýmu nebo jsem prochladla, necoho jsem nezvládla a scvrkly se mi ledviny. A když do toho příjde bacil, mám chřipku.

Když mě trápí žlučník, je to napětí v mém těle. Žlučník a játra jsou lapači zážitkových problémů. Trápí vás něco, ublížil vám někdo?

Jelikož dráha žlučníku prochází krční páteří, mohou vzniknout při potížích s žlučníkem migrény. Problémy kýčelního kloubu jsou jednoznačně žlučník. Kdo má vyoperovaný žlučník, tak tím nevyřešil vůbec nic, protože energetické dráhy zůstávájí do konce života.

Lítost je nejzrádnější pocit. Z lítosti bývá nejvíce rakoviny.

Játra jsou největší tkán a přes játra jde lítost, úzkost, strach, zloba, kživda. Ledviny vyrábění vysoký krevní tlak a játra nízký.

Štitná žláza to je strach. Je to jakoby zhmotnění jater a žaludku.Ekzémy, to jsou játra

Bolesti ramene je problém s tlustým střevem.

Plíce je párový orgán tlustého střeva, opět spojitost se strachem.

Nikdo, kdo je nemocný si nezaslouží politování. Nemocnému máme pomoci, ale nesmíme ho litovat, protože jinak prohloubíme jeho problémy a my si karmicky na sebe taky přitáhneme jeho problémy.

 

Pamatujte si:

Když mám v pořádku duši, mám funkční játra

kyž mám perfektní játra, mám dobrý krevní tlak

když mám dobrý krevní tlak, včetně dostatku železa, tak mi dobře funguje mozek.

když mi dostatečně funguje mozek, funguje taky termoregulační centrum.

 

František s Assisi

Bože, dej mi pokojnou mysl, abych přijal věci, které změnit nemůžeme, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit můžeme a dej mi moudrost, abych rozlišil, jedho od druhého.