horoskopBlíží se konec roku a tak se začínáme chystat na vánoce. Děti píší Ježíškovi a nemohou se už dočkat. A my dospělí? Jako už tradičně nevíme, kde nám hlava stojí… Období do zimního slunovratu (22. prosince) by však mělo být obdobím zklidnění, přemýšlení a rekapitulace.

Tak se pokuste na to pamatovat. Dokončete rok, zhodnoťte ho a uzavřete, ať můžete připravení, čistí vstoupit do nového období. Zdá se, že rok 2016 nebude zrovna snadný a tak se vám síly budou jistě hodit.

Měsíc prosinec začne v pomalém lenivém tempu, ale od 10. prosince bude Mars procházet Vahami a tak atmosféra trochu zhoustne. Pouze stabilní, pomalé a vytrvalé vyhraje. Nic nepůjde nechat náhodě a bude se nutné přizpůsobit okolnostem, které nelze změnit.

Novoluní ve Střelci nastává 11. prosince a přináší s sebou velké sny a vize do budoucnosti. Tranzit Venuše nás rozpálí a na povrch se dostanou vášně. Dobré milostné vztahy budou posíleny, ale ty nestabilní projdou zatěžkávací zkouškou. Třetí dekádu prosince ovlivní Merkur v Kozorohu, který nás donutí přehodnotit dosavadní postoje.

prosinec

Vstoupíme do hloubky vlastních citů, ale nebude to zrovna lehké. Atmosféra ve společnosti bude napjatá, nestabilní a prchliví, nevyzrálí jedinci nám ukážou své zoubky. Úplněk 25. prosince ve znamení Raka navíc může vynést na světlo staré rodinné křivdy.

Tak dejte na mě, zklidněte se, vezměte si papuče, uvařte punč nebo čistící čaj a se svými nejmilejšími si sedněte doma u krbu.

Nechte věci, ať se sami dokončí a dovolte, ať do vašeho nitra vstoupí mír. Přejeme klidné, láskyplné vánoce!

Pár zábavných pranostik na měsíc prosinec:

Není-li prosinec studený, bude příští rok hubený.

O svaté Barboře ležívá sníh na dvoře. (4. 12.)

Na Štědrý večer hvězdičky – ponesou vajíčka slepičky. (24. 12.)

Když vánoce obílí stromy sněhem, tak je posype jaro květem.

Padá-li na Boží hod vánoční sníh, hodně obilí bude na polích. (25. 12.)

Beran

BERAN

V prosinci budou Berani ve svém živlu, Mars posílí jejich přirozené vlastnosti a tak budou plni sil, odhodlání a neohroženosti, ale také agresivity. Je potřeba zachovat chladnou hlavu a držet si cíl, jinak hrozí nebezpečí konfliktů zvláště v rodině.

Neubližujte těm nejmilejším, chraňte je jako oko v hlavě! Pracujete s vervou, na penězích to sice ještě není vidět, ale koncem měsíce by se to mohlo zlepšit.

V polovině měsíce se však dostaví únava a nezbyde vám než zpomalit tempo. To je dobře, protože vánoce si užijete po zásluze v klidu a míru.

Býk

 

BÝK

Jupiter v prosinci vnese do života Býků klid a prosperitu. Potřebu být v ústraní a usilovně pracovat. Potíže a stres z minulého měsíce se rozplynou a věci se začnou dařit. Dokončíte vše rozdělané mnohem lépe, než jste měli v plánu.

Neptunova inspirace je ve hře. Ovlivní také vaše milostné vztahy, ve kterých převezmete jemně a moudře iniciativu.

Konec měsíce bude ve znamení setkávání, ale vy nepřestáváte myslet na budoucnost, a každé posezení s přáteli proměníte zcela nenápadně v pracovní schůzku.

Blíženci

 

BLÍŽENCI

Na Blížence si musíme dát na začátku prosince dobrý pozor! Harmonický aspekt k Marsu způsobí, že budou nad míru podnikaví a porazí každou konkurenci.

Dá se však předpokládat, že neunesou úspěch a zatouží žít ve velkém stylu. Pokud nebudou pozorní všechny výhody, ale i finance rychle probendí. Jejich rozmařilost ještě podpoří Venuše a její touha po flirtících. A tak, když se nebudou hlídat, mohou si výrazně zkomplikovat své vztahy.

Konec měsíce je donutí začít tvrdě pracovat a dodělat to, co zameškali.

Rak

RAK

Raci v prosinci zatouží navzdory své přirozené nátuře riskovat. Budou mít tendenci jednat a teprve pak myslet. Zda se jim to vyplatí, to závisí na štěstí a to bývá vrtkavé. Ale zdá se, že úspěch by se dostavit mohl, zvlášť v souvislosti s nějakou pracovní cestou.

Vztahy budou mít Raci tentokrát komplikované a podpory od nejbližších se nedočkají. Vánoce mohou být konfliktní a kritické.

A aby toho neměl Rak málo, i Merkur mu koncem roku nastaví nohu. Tak si dejte pozor na důvěřivost, ať neupadnete!

 

Lev

 

LEV

Chce-li Lev v prosinci uspět, nesmí mu chybět rozhodnost a odhodlání. Mars mu jde na ruku a posílá ho na dalekou cestu. Vítězné tažení se ale povede jen těm, kteří dokáží své sny přetavit na realitu.

Úspěch se může týkat práce, ale i vztahů, které zažijí po dlouhé době rozkvět. Lvi toužící po lásce mají velikou šanci ji v tomto měsíci potkat. Pokud ji tedy poznají …

Konec měsíce proběhne v tichosti, protože Saturn vás bude nutit přemýšlet o tom, jak vyřešit i ty neřešitelné problémy, které před vámi už dlouho stojí.

Panna

 

PANNA

Věřte si, poslouchejte svou intuici a nezpochybňujte se. Pokud tohle v prosinci dokážete, s Jupiterovou pomocí dosáhnete úspěchu. Stane se tak však za pomoci vlivných přátel či obchodních partnerů, a tak nezapomeňte na komunikaci, ale také na dokonalou image.

Uklizeno musíte mít venku, ale také uvnitř. Mějte důvěru a dokažte ocenit schopnosti druhých. Pak věci půjdou dobrým směrem. Peníze však zbytečně neutrácejte, šetřete na pozdější investice.

Vánoce prožijete v klidu a míru, s důvěrou v budoucnost, v lepší časy.

Váhy

 

VÁHY

Přestože budete v prosinci v jednom kole, ucítíte potřebu držet si odstup a pečlivě si vybírat, s kým budete v důvěrném vztahu a s kým ne. Navenek to sice nebude vidět, komunikace bude čilá, ale vy víte své. Sami jste strůjcem svého štěstí, ale tentokrát vás to ani nebude zmáhat.

V pracovní oblasti se bude dařit a také peníze přijdou. V polovině měsíce na vás zatlačí Saturn a vy se podíváte na svůj život přísněji a pravdivěji než jindy. To co uvidíte, vás nerozhodí, naopak vás donutí vážit si toho, co máte.

Změny přijdou v příštím roce, teď buďte v klidu a své city věnujte jen těm nejbližším. Vlídně si užijte vánoce!

 

Štír

 

ŠTÍR

Harmonický aspekt Jupitera způsobí, že se Štírům bude zdát svět krásný a úžasný. A opravdu se bude z čeho radovat – úspěch, ale i pozornost a láska přátel. Užijte si toto hezké období a nepokazte si ho přílišnými ambicemi a závistí.

Změny, které před vámi stojí, udělejte lehce a bez zbytečného tlaku. Máte podporu hvězd a tak není potřeba nic hrotit. K penězům se chovejte rozumně, ale partnera nezapomeňte rozmazlovat.

Více než drahé dárky potřebuje však cítit vaši blízkost. Tak nechte svým touhám volný průběh a naplno si užijte vášnivé vánoce v posteli.

Střelec

 

STŘELEC

Do Novoluní budou Střelci pod velikým tlakem, který je donutí se zaměřit pouze na jeden jediný cíl. Vše zbytečné musí navždy pryč, ale nebojte, vy nebudete mít čas ani se za starým ohlédnout.

Taková očista přinese správnou energii k započetí nové cesty. Novoluní (11. 12.) ve vlastním znamení vám dá nový směr a příliv sil k jeho realizaci. Zatím se však držte zkrátka a pouze mapujte terén.

Teprve konec měsíce s sebou přinese prostor k razantnějším činům. Jednejte odvážně, ale ohleduplně.

Kozoroh

 

KOZOROH

Kozorozi jsou již dlouhou doby přetažení, a pokud v prosinci nedokážou najít zlatou střední cestu a budou stále přepínat své síly, hrozí jim, že vánoce stráví v posteli.

Bohužel však sami, jen ve společnosti teploměru a léčivého čajíčku. Měli by přemýšlet a připravit se na lednové novoluní v jejich znamení. Pokud tedy nedokážou zastavit po dobrém, půjde to po zlém.

Kozorozi se totiž musí už konečně naučit jak skloubit pracovní a soukromý život, jak dokázat žít v harmonii s okolním světem i sami se sebou. Vím, je to na prosinec trochu těžký úkol, ale silný Kozoroh by to dokázat mohl …

Vodnář

 

VODNÁŘ

Rutina vás na začátku prosince bude poněkud nudit. Nebude lehké si najít zalíbení ve stereotypu. Budete mít tendenci opouštět staré známé, partnera, ale zatoužíte i po dalekých krajích. Změnám se nebraňte, ale vše potřebuje svůj čas a tak, pokud chcete uspět, musíte se udržet v dobré náladě.

Optimismus bude zapotřebí zvlášť ve druhé polovině prosince, kdy vás neminou konflikty s milovanou osobou. Mějte na paměti, že moudřejší ustoupí, ať vám hádky zbytečně nepokazí vánoce.

Koncem měsíce se naštěstí ledy pohnou ve váš prospěch.

Ryby

 

RYBY

Ryby to nebudou mít v prosinci zrovna jednoduché. Saturn zvedne ze židle i ty nejlínější z nich a donutí je začít se zabývat vážnými věcmi. Finance docházejí a je zapotřebí s tím něco udělat.

Bylo by dobré zaměřit se na dlouhodobější prosperitu a zvážit strategii úspěchu. To se však lehko řekne, ale hůř udělá.  Každopádně nebudou v tom sami, mají podporu přátel a rodiny. A půjde jim to snáz, když si dokážou o pomoc říct.

Konec měsíce Venuše zmírní tlak, kterému jsou Ryby vystaveny, a tak si konec roku naštěstí docela hezky užijete.

 

Horoskop pro vás napsala Markéta, šamanka z Háje

 

Komentáře