PRÁNICKÁ STRAVA - 2.

A uvidíte jeho trénink, když dělá kliky, a můžu vám říct, že to je teda něco. Na www.suprememastertv.cz můžete také vidět svědectví equadorského taneční páru, který už deset let nejí. Nedávno se jim narodilo dítě, těhotenství proběhlo normálně, po celou dobu je sledovali tři lékaři. Porod byl velmi jednoduchý a dítě od doby, kdy ho matka přestala kojit, je také pránické. Hodně pránických párů je v USA. Jejich děti mají často zvláštní schopnosti, např. ovládají telepatii nebo silou myšlenky pohybují předměty. Zajímavé je, že se o ně nezajímá ministerstvo zdravotnictví, ale americká armáda. V Indii žije 85-tiletý člověk, který je na pránické stravě 70 let. Byl klinicky pozorován a zkoumán (financovala to opět armáda) a pomocí nejmodernějších přístrojů mu diagnostikovali, že má všechny orgány zdravé a není na nich žádná známka stárnutí. Jsou to orgány 25-tiletého muže. I činnost jeho mozku byla na úrovni 25-tiletého člověka.
Já chodím rád na procházky. Ze začátku chodíte normálně s ostatními, a pak zrychlujete až chodíte neuvěřitelnou rychlostí, aniž byste byli unaveni. Podle svědectví lidí, kteří navštívili Tibet, bývali mezi budhistickými kláštery poslové, kteří se pohybovali takovou rychlostí, že to vypadalo, že létají. Přesně tak se cítíte, když přejdete na pránu.

Musíte provádět nějaké cvičení, abyste mohl přijímat potravu pránou?
Jen zpočátku provádím vizualizaci. Představuji si bílé světlo, které mnou prochází. Přidržím-li ruce u krku, po chvíli se prána dostane do slin a vznikne tzv. soma, která má chuť medu. To ale jen zpočátku, pak jde už vše samo, žádné cvičení k tomu není potřeba. Výživu přijímám 24 hodin denně, prána mě vyživuje neustále.

Mohu začít s pránou hned?
Myslím, že to není opatrné. Musíte mít čas a trpělivost na přípravu. Dát se do pořádku, srovnat si kvantitu a kvalitu jídla, vše si pomalu ujasnit. Možná že na mentální úrovni už máte vše jasné a srovnané, ale mohou být jiné části vašeho těla, které s tím ještě nejsou v souladu. Když budete dělat malé půsty, všimnete si, co to dělá s vaším tělem, když mu nedáváte potravu. Můžete začít dělat také to, že si při jídle budete plně uvědomovat, že jíte.

Dá se přeskočit období půstů?
Půst je třeba jen k vyčištění těla, ale není to povinnost. Nedokážeme-li držet půst, můžeme zůstat jen na dietě, např. ovocné džusy nebo jen vývar. To také pomůže tělu vyčistit se od toxinů. Ale půst je velice zajímavý a užitečný. Dozvíte se, jak vaše tělo reaguje, když nemá pevnou stravu, jak to zvládáte psychicky.

Jak reagovalo vaše tělo během procesu na teplo a chlad?
Velmi dobrá otázka. Je to dualita jako každá jiná. Teplo a zimu cítíte pořád, ale už to na vás neútočí. A intenzivní chlad nebo intenzivní horko je jako pohlazení.

Je možný návrat k běžné pevné stravě?
K normání stravě se můžeme vrátit kdykoliv, bez jakéhokoliv programu. Na světě je asi 30 – 40 tisíc lidí, kteří praktikují pránickou výživu. Lidí, kteří už jsou práničtí, protože prošli těmi 21 dny, ale pak se opět vrátili k pevné stravě, je mnonásobně víc.

Mohu si dát občas např. při nějaké oslavě normální stravu a pak pokračovat v pránické výživě?
Když jdu s přáteli do restaurace nebo vařím svým dětem nějaké jídlo, tak se živím jednak tím, že to jídlo připravuji a jednak tím, že je ti lidé jedí. A všechny mé smysly mi nabízejí vjemy, které to jídlo nabízí. Dám si třeba jen sklenici vody. Kdybyste ale z nějakého důvodu ve výjimečném případě opravdu potřebovali pozřít pevnou stravu, neznamená to, že přestanete být pránickou osobou. Je jen třeba to vědět den až dva dopředu a poslat buňkám vzkaz: bude jedno pevné jídlo a pak se opět pokračuje s pránickou výživou. Nezpůsobí to žádný problém a lze to takto dělat. Někteří lidé po tom 21-tidenním procesu začnou jíst a většinou jsou příčinou společenské tlaky… děti, rodiče, přátelé, kteří na vás budou projektovat svůj strach. Může to zajít hodně daleko. V jedné skupině jsem měl starší pár, 75 a 78 let. Pán byl architekt a paní univerzitní profesorka, takže nebyli z nějaké nižší kulturní vrstvy. Po 21-tidenním procesu vyšli vyléčení ze svých nemocí, oba byli na práně, splňovali všechny tři kritéria. Vrátili se domů, pozvali dceru, aby jí oznámili tu šťastnou zprávu, a jejich dcera vzala telefon a zavolala do blázince. Byli dost intelingentní na to, aby se dokázali za sebe postavit, ale je to takový příklad pro vás. Cesta k pránické výživě je cesta svobody. Vy jste svým jediným pánem. Nemůžete se nechat na této cestě nechat nikým omezovat a nemusíte se také nikomu zodpovídat. Pokud jsou na vás vyvíjeny nějaké tlaky, tak byste to neměli říkat každému. Je potřeba to sdílet jen s lidmi, kteří jsou schopni to pochopit. A není třeba to vykládat lidem, kteří to nechtějí nebo nemohou pochopit. Nemusíte také sobě ani nikomu jinému nic dokazovat.

Mám malou holčičku, osmiletou, a když jsme spolu několik dní, tak jí jednou denně. Občas si vezme něco malého, ale jinak jí jednou za den. Nehubne a má plno energie. Ze strany maminek je spousta řečí…
V každém případě ji prosím do toho jídla nenuťte. Vaše dcera je indigové dítě. Indigové děti jsou duše různých mistrů a vtělují se sem, aby umožnily přechod, který nás teď čeká. Tyto velké duše ví, co je to prána, a živí se jí úplně přirozeně. Pokud má energii, tak není žádný důvod, aby jedla, tzn. že se živí pránou. A kdyby přestala jíst úplně, bude to ještě lepší. Vaše svědectví je velmi zajímavé, protože jste dobrý příklad toho, jak je člověk konfrontován se svým okolím. Musíte mít hodně odvahy, abyste zůstal věrný své osobní integritě a poslouchat, co vám ta integrita říká. Takže jsou děti, které nejí a rodiče jsou z toho mrtví strachy, ale je to také určitá duchovní cesta. Vzpomeňte si na tři kritéria a pokud je vaše dcera splňuje, tak to znamená, že se živí pránou.

Jsou toho schopné všechny bytosti, nebo je to záležitost pouze lidí?
Zvířata nemohou, protože nejsou schopná ovládnout svůj instinkt. A to je také to, co odlišuje člověka od zvířat. Ale tím, že přejdete na pránickou výživu, zvířatům pomůžete. I rostlinám, i kamenům a celé Zemi. Pro člověka, který žije z prány je velmi uspokojující, že neškodí ani zvířatům, ani rostlinám.

Mohou být lidé sexuálně aktivní během 21-tidenního procesu a následovně, a zejména muži?
Je potřeba si uvědomit, že dva základní instinkty, sexuální a potřeba potravy, fungují souběžně. Jestliže ovládnete jeden, ovládnete zároveň i druhý. Takže už nebudete závislí na svém instinktu. Ovládnete jej a budete to řešit mnohem rozvinutějšími formami sexuality než před tím. Co se týká mužů, tak místo aby to trvalo 5 minut, bude to trvat hodiny. Budete moci ovládnout svou ejakulaci. V případě ovládnuté sexuality se zbavíme instinktivního, impulzivního jednání na úrovni králíků. Nejsme osvobozeni od sexuality, ale ovládáme ji. Pak se po nějaké době sperma přetvoří na „odžas“ (sanskrtský termín), a slouží jako zásoba prány a výživy.

Nehoní Vás mlsná?
Když nastolíte pránickou stravu, dosáhnete stavu jednoty se vším. Stavu plnosti. Pak už nemáte potřebu se více naplňovat. Když vidím na stole něco dobrého, všechny mé smysly mi přinášejí informaci, jaké to jídlo je, jaké je potěšení z něj. Možná ještě ve větší míře, než kdybych je doopravdy snědl. Nemám absolutně žádnou chuť do toho kousnout. S nápoji není problém. Kromě ovocných džusů lze pít všechno, čaj, kávu atd.

Jak to, že pijete kávu, když je toxická?
Souvisí to s tím, že je to nápoj šamanů, a já jsem odmala věděl, že jsem šaman. Na určité úrovni jednoty už látky, které vnímáme jako toxické, nejsou jedy, protože na vyšší vibrační úrovni je vše jen prána. Také mi nevadí žít ve městě, kde dýchám znečištěný vzduch. Když padla bomba na Hirošimu, meditovaly zrovna v jednom klášteře jeptišky a ani jedna z nich neměla následky z ozáření.

Máte schopnost regulovat svou váhu?
Obézní být nemůžeme, ale můžeme přibrat. Můžeme si naprogramovat svou váhu. Já jsem nechal své tělo, aby dělalo, jak potřebuje. Na začátku jsem měl 90 kg a ustálilo se to na 75 kg. Během procesu jsem15 kg shodil, ale lidé, kteří si připadali příliš hubení, 3 až 5 kg přibrali.

Jak probíhá látková výměna, co je produktem vyměšování, existuje vůbec?
Když člověk nejí, tak už nechodí na záchod, ale trvá to, než se střeva vyčistí, takže jsem byl sám velmi překvapený, když jsem zjistil, že ještě po čtyřech měsících ze mě něco vychází. Ty toxiny a odpad se lepí na stěny střev, takže to potom trvá, než se vše vyloučí. Nejsem pro to, aby se tento proces nějak urychloval, i když existují techniky, jak si vyčistit střeva. Myslím, že tělo ví, co dělá, a dělá to přesně v tu chvíli, kdy je to potřeba. Co se týká močení, tak pokud člověk pije, močí, pokud nepije, nemočí. A také už se nepotí.

Pociťujete vůbec někdy nějaké negativní emoce?
Ne.