Narodila jsem se ve znamení Štíra a myslím, že charakteristika tohoto znamení mě do jisté míry vystihuje velice dobře. Od malička jsem byla takový ten velký pozorovatel, co ho zajímají lidé a situace. Líbily se mi věci, které byly něčím záhadné, ale spíše z hlediska psychologického.

V pubertě jsem strávila 3 roky na Kubě, což pro mě byly nejen velké prázdniny u moře, ale i pohled na mnohé věci z jiného úhlu. Kromě toho, že jsem se naučila špičkově španělsky jsem pronikla i do úplně jiné kultury, která mě nesmírně bavila a nabíjela. Energie tam byla prostě všude. Uvědomovala jsem si to.

Po návratu jsem vystudovala gymnasium a podle vzoru svých kamarádek začala chodit na právnickou fakultu, která mě ale tak zoufale nebavila, že jsem to po třetím ročníku sama vzdala. Nemělo to význam, nikdy bych v tom oboru nepracovala. Měla jsem státnice ze dvou jazyků a pokračovala v životě svých vrstevníků, kromě toho, že jsem si začala uvědomovat, že mě přitahuje ezoterika a alternativní medicína. Nedalo se v té době nic sehnat, tak jsem si některé věci obstarala ze zahraničí, místo kyvadla jsem používala řetízek, zabývala jsem se akupresurou a pomalu zrála.

V té době jsem odjela s manželem a malou dcerkou na 3,5 roku do Mongolska, kde jsem bydlela 10 minut pěšky od budhistického chrámu, potkávala jsem lámaistické mnichy a chodívala se dívat na jejich bohoslužby, což byl nesmírný zážitek. Začala jsem se o budhismus zajímat, ohromovala mě otevřenost tohoto náboženství, neomezování člověka a laskavý přístup k životu,k cestě, kterou si člověk vybere, minulé životy a vše s tím spojené. Sbírala jsem věci, které byly součástí budhistických chrámů, které komunisté v Mongolsku na celém území zničili. Nechali pouze ten výstavní v Ulánbátaru, zřejmě jako ukázku historie pro návštěvníky a cizince hlavního města.Budhistické relikvie

Mongolové jsou ale podnikaví v obchodě, a tak jim za prsty zůstaly z chrámů věci, které se dnes nedají ničím zaplatit. Tenkrát chodili a nabízeli je tajně cizincům. Takže mám nádherné věci, které dýchají atmosférou doby, ve které se používaly z generace na generaci a vyzařují do prostoru svoji úžasnou energii. Dnes se dají koupit jejich repliky, ale já jsem šťastná, že mám originály, které žijou a dýchají autenticky.

 

Po návratu mě potkaly dvě rodinné tragédie velkých rozměrů a jeden rozvod a já jsem rázem poznala, jak chutná dno života. Je strašné, ale dostane to člověka o velký kus dopředu. Jak říkám s oblibou: „ neznám dobrého terapeuta nebo ezoterika, který by se jím stal ze štěstí „. Vyšplhat se ze dna nahoru jsem se musela sama, v tom vám nikdo na světě nepomůže. Nikdy. I když se okolí snaží sebevíc. Práce na sobě je nenahraditelná. Někdo, kdo vás navede, ale pracovat musíte sama. A také zkušenosti. Pošla jsem si snad skoro vším, čím člověk v době krize projít může, včetně všech pomyslných berliček a „ šidítek „. Proto jsem při svých terapiích tak empatická, protože vím přesně o čem ten druhý mluví. Vyčíst si to z knih je bezva, ale chybí vlastní prožitek. A já jsem tyhle prožitky měla a mám. Považuji to za svou velkou devizu.

Když jsem vystoupala pomalu nahoru, začala jsem se ezoterice věnovat výhradně. Pracuji jako terapeut profesionálně již 11 let. Opustila jsem svoje zaměstnání a udělala si spoustu kurzů, přečetla nespočet knih, stala se studentkou Pražské psychoterapeutické fakulty, vystudovala jsem dvouleté Základy medicíny a nyní studuji čtyřleté Psychologické poradenství v Brně. Chci to všechno vidět ze dvou stran a prolínat klasiku s alternativou a ezoterikou, tak, jak by to mělo podle mě ideálně být. Vidět člověka jako celistvou bytost a zajímat se o něho komplexně. Jít tedy všichni spolu za jedním cílem. Pouze tehdy je možné zlepšení a vyléčení fyzických nebo psychických problémů.

Koupila jsem si také přístroj Oberon, na kterém provozuji diagnostiku těla a léčení tzv. methapatií. Absolvovala jsem dlouhé školení z ruské strany, která Oberon vyrábí. Baví mě všechno a mám někdy výčitky, že tomu podřizuji úplně všechno. Ale znáte to – když je práce i koníčkem, nejde to moc oddělovat.

A chcete vědět, co všechno jsem absolvovala z oboru, který vás zajímá?

KURZY:

Reiki 1-3. stupeň Usuiho systém ( pořád považuji za základ a dobrý začátek pro ty, kteří se chtějí po duchovní cestě vydat )

Kineziologie

SRT ( Spiritual Response Therapy )

Hlubinnou terapii

Shamballu 1024 1-4. stupeň

Boží Pečeť

Zpřetrhání karmických pout

Léčení skrze Vyšší

Andělské léčení

Mentální chirurgii

+ tuny knih a život.

Několik televizí, několik časopisů – jak se o mě dozvěděli nevím, ale poznat např. zákulisí televize Nova byl pro mě zážitek .

A ještě jsem asi na mnohé zapomněla.

A ještě něco – vždy upřednostňuji kurzy s osobní účastí před kurzy a zasvěceními na dálku, protože osobní kontakt s lektorem a spousta nových informací, praktik, které vám na dálku nikdo nemůže předat, jsou k nezaplacení. Na kurzu totiž lektor reaguje na podněty, asociace a je kreativní, na dálku nikoli. I já chodím na kurzy osobně. Pouze jedno jediné zasvěcení mám na dálku a lituji toho, osobně by to bylo lepší, ale já tehdy prostě neměla čas… Stejně si ho chci zopakovat ještě osobně. Jsou ovšem případy, kdy se to jinak nedá udělat, např. u lidí, pro které je cesta moc dlouhá a fyzicky náročná.

Jsem držitelkou mnoha Certifikátů, titulů Mistrů a Nositelů, ale není to pro mě důležité. Důležité je to, že jsem díky těmto kurzům schopná a ochotná pomoci lidem kolem sebe, svým klientům a že to beru jako svoje poslání a moje touha po poznání nekončí. Je to celoživotní cesta, po které jdu a konce nevidět……. PŘÍBĚH NEKONČÍ….Tak snad budu pokračovat třeba v další inkarnaci………

Vaše Iva Hédlová – alternativní terapeut