V tomto stadiu práce s myslí můžeme už začít pracovat s pozorováním kvality našich myšlenek. Uvědomovat si, zda myšlenka, která se nám vynořila, produkuje negativní pocity a tudíž i negativní energie, ať již u nás nebo u druhých, je to jedno, protože vždy tuto energii vysíláme do své aury a teprve pak se šíří k druhým osobám.
 
Energeticky nebezpečné vlastnosti, které oslabují naše biopole a případně je ještě deformují, jsou:
 
zloba, agresivita, pýcha, závistivost, lakota, zlomyslnost, pomstychtivost, žádostivost, ale i zklamanost, bázlivost, strach, malomyslnost a nekomunikativnost.
 

Nejčastějšími příčinami nemocí jsou podle Lazareva
produkování hněvu a přání zla bližním.
 
Chceme-li být zdraví, hospodařme dobře se svými energiemi a hlídejme si kvalitu myšlenek a citů!
Jak z tohoto kruhu tedy ven, abychom negativní myšlenky a pocity nepotlačovali do podvědomí, kde nám mohou udělat ještě větší škodu? Jóga má na tuto situaci jednoduchý, ale účinný prostředek, prověřený tisíciletou praxí. A ten zní:
 
nikdy nenechejte tuto negativní myšlenku nebo pocit ROZVINOUT,protože pak už by bylo těžké to zvládnout, ale hned v zárodku rodící se negativní myšlenky nebo negativního pocitu vytvořit v mysli jakoukoli myšlenku či pocit pozitivní!!
 
Může to být jakákoliv pozitivní myšlenka, která vás v tom okamžiku napadne, i když se vám bude zdát banální, např. to je dnes ale kráááásně nebo to sluníčko krásně svítí atd. Prostě cokoli, co zní pozitivně, protože vytvořená pozitivní energie má větší důraznost než energie negativní. Této metodě se v józe říká praktipakša bhavána a mohu vás ujistit, že funguje bezpečně.
 
Existuje ještě jedna metoda, jejího autora neznám, ale funguje též výborně.
Při každé myšlence, která je negativní a tudíž nám ubližuje ( a nejen nám ), udělejte toto:

nehet ukazováčku zabodnout do kořenu nehtu palce, až to hodně zabolí. Soustředit se na tu bolest, protože ona odráží v oblasti našeho těla tu bolest, která vzniká v oblasti duševní. A tlak uvolnit až tehdy, až negativní myšlenku vypustíme z hlavy. Je to možné opakovat i několikrát, dokud myšlenka nezmizí z hlavy úplně dokonale.

Řada čtenářů těchto stránek mi píše, že by chtěli něco dělat pro svůj postup na duchovní cestě, ale že nevědí jak začít a co vlastně dělat. Zde je návod. Je třeba začít se svojí psychikou , a sice

– naučit se pozorovat svou mysl, počet myšlenek pomocí koncentračních cvičení
– naučit se sledovat kvalitu myšlenek a neprodukovat žádné negativní myšlenky
– když se nám podaří splnit předchozí dva úkoly, teprve pak můžeme přistoupit k meditaci
Přeji vám radostné zážitky při pozorování plamene svíčky a hodně trpělivosti na této cestě, ale buďte ubezpečeni, že na této cestě růže přináší.Ať se vám daří a pokud budete mít s tím problémy, můžete je napsat do komentáře.

Autor:Marie Blankytná

Komentáře