afirmace

Příznaky vzestupu

Abyste vzestoupili, nemusíte znát slovo „vzestup" a ani nic dalšího v této souvislosti. Výměna duše v rámci vzestupu nastává podle svého vlastního načasování. Avšak není na závadu něco o tom vědět předem, abyste pak věděli, oč jde. Důkladná znalost značně snižuje případný následný strach či úzkost.

Zde je tedy soupis příznaků vzestupu, které možná poznáte:

> Náhlá ztráta zájmu o lidi a věci, o něž jste se zajímali předtím. Jednoduše nejste schopni již dále dělat tuto práci či snášet tamtu osobu. Konec.

> Zvláštní toulavost či potřeba se přestěhovat. Možná prostě „víte", kde máte být.

> Vnitřní potřeba si zjednodušit život. Obvyklé úvahy: „Proč s sebou tahám tolik zbytečností? Vždyť už si ani nepamatuji, proč jsem je chtěl." Všechno proberte a věnujte třeba na dobročinné účely. Stejně tak můžete vnímat potřebu detoxikace svého těla.

> Náhlá změna chutí. Já sama jsem se jednoho dne probudila a zjistila jsem, že jsem vegetariánka. Mé tělo se rozhodlo nadále maso nepřijímat (aniž by se mne ptalo). Několikrát jsem trvala na svém a snědla maso, avšak velmi rychle jsem se musela odebrat do koupelny. Během několika měsíců z mého jídelníčku zmizela vejce a mléčné výrobky. Teď jím čerstvou stravu – ovoce a zeleninu.

> Náhlá změna vkusu v oblékání a vybavení interiéru. Jsem asiatka a vím, že v černé vypadám elegantně – stačí přidat trochu bílé či jiné barvy, a vida! Pořád je to pravda, jenže já už černou nemohu nosit. Miluji barvy. V současnosti se oblékám jako bohém. Stejné je to s interiérem. Mívala jsem ráda takový ten čistý, asijský styl s tmavým dřevěným nábytkem. Jenže mi začal připadat příliš tmavý, takže jsem se ho při stěhování zbavila a pořídila levný, bílý a snadno sestavitelný nábytek –  s barevnými krabicemi. Áááá!

> Někdo hlásí při této příležitosti náhlé „duchovní probuzení" spojené s pocitem  jasnosti a posílení.

> Pocity lehkého omámení a oddělení od zbytku světa.

> Je stále těžší chápat konvenční způsob myšlení. („Proč bych se měl snažit… držet krok s Novákovými… udržet si status … být organizovaný a uvážlivý, atd.").

> Bezpodmínečná potřeba odpočinku a relaxace.

> Připadáme si mladší nebo dětinští. Vlastně si vaši přátelé mohou všimnout, že mladší vypadáte.

> Potřeba dělat to, co děláte rádi. Opět jako u malých dětí. Setrvávat v radosti se pro vás stává čím dál důležitějším, nahrazuje to jiné priority.

> Změna sexuální touhy. Myslím, že celkově potřeba sexuálních aktivit klesá, ale může docházet k obdobím aktivnějším. Když jste šťastní takoví, jací jste, není vlastně příliš důvod vyhledávat tento druh potěšení.

> Změna spánkového rytmu. Někdy se probudíte ve 3 nebo 4 hodiny ráno a nevadí vám to. Jindy spíte 10 hodin či si potřebujete přes den zdřímnout.

> Fyzické symptomy jako zvonění v uchu, změna vidění (někdy každodenně) nebo zvláštní svědění a cukání kdekoliv po těle.

> A někteří přecházejí tam a zpátky mezi novými a starými způsoby – to se často stává, pokud si sami nedovolíte existovat novým způsobem.

Citlivost každého jednotlivce je jiná. Analytická duše si možná změn sotva všimne, zatímco jiné se budou ptát, co že se jim to stalo… A tyto příznaky nejsou dočasné. Vzhledem k výměně duše v rámci vzestupu toto bude  nový způsob vaší existence, takže byste raději měli tyto změny s láskou přijmout.

Výměna duše v rámci vzestupu jako forma znovuzrození Při výměně duše v rámci vzestupu vaše stávající duše přejde na druhou stranu, aniž by muselo dojít ke smrti fyzického těla. A vy dostanete novou verzi duše. Je to tedy podobné, jako byste se znovu narodili. Skvělé je, že nám zůstává fyzické tělo a vědomosti, které jsme nashromáždili. Jste stejný člověk, a přesto jste „noví". Nejlepším způsobem, jak se s tím vyrovnat, je přijmout to nové a nevzdorovat.

Výměna duše v rámci vzestupu je pouhým začátkem. Mám možnost sledovat výměny duše v rámci vzestupu, tíhnu proto k tomu, pohlížet na vzestup z této perspektivy. Vím však, že to není všechno. Zdaleka ne. Je to pouhý začátek procesu vzestupu. A kam že to spějeme? Jednou možností je, že se staneme světelným tělem a získáme nesmrtelnost. Další možností je, že se rozpomeneme na nesčetné paranormální, nadpřirozené schopnosti, jež nám jsou vlastní. A celkově – budujeme nový svět.

Jak vzestoupit

Cesta vzestoupení vede tudy:

> Buďte otevření vůči této změně…

> Zvyšte svou frekvenci tím, že se více sladíte s božskou láskou, světlem, pravdou,    hojností a silou.

> Přijměte změny – včetně případné výměny duše v rámci vzestupu.

> Žijte v přítomném okamžiku.

Otevřenost je naprosto nezbytná. Všichni máme svobodnou vůli, a i tehdy, když jste k vzestupu připraveni – pokud to odmítnete, nevzestoupíte. Pamatujte též, že pracovníci světla respektují svobodnou vůli těch druhých.

Vzestup znamená změnu. A pokud lpíte na minulosti, nezměníte se. Dva poslední body, týkající se změn a žití v přítomném okamžiku, tedy znamenají v podstatě totéž.

Při vzestupu nejde o budoucnost

Někteří z nás také příliš visí na svých očekáváních ohledně vzestupu. Já jsem byla donedávna stejná. Nicméně, je to poněkud kontraproduktivní. Vzestup probíhá v přítomném okamžiku, nikoliv v budoucnosti. Či přesněji – vzestup znamená prolomení iluze času.

Vzestup je přirozený proces a budete vedeni k tomu, abyste učinili to, co je třeba. V jistém smyslu se vůbec nemusíte o vzestup snažit. Přichází jako účetní období či menstruace – nic s tím nenaděláte. Zato byste mohli chtít se o sebe dobře starat, být v radosti, v přítomném okamžiku, v lásce a světle. Podle některých mých čtenářů příznaky vzestupu připomínají probuzení kundalini. Nevím, józe se nevěnuji, ale určitě jsou duchovní cvičení jako meditace či jóga užitečné.

Vzestup též neznamená zatratit fyzické tělo ve prospěch duchovnosti Je pravda, že spousta z nás má intenzivní pocit, že jsme „skončili". Ve spojení s mýtem tradujícím se v duchovním společenství, že tento fyzický svět je čímsi druhořadým oproti světu duchovnímu, si snadno začneme myslet, že vzestup znamená opustit tento svět, opustit toto fyzické tělo, jít někam, kde je to lepší – ať již se tomu říká vyšší dimenze či jinak.

Chyba. My nestoupáme do vyšší dimenze. My vnášíme vyšší dimenze přímo sem. Není smysluplné zatracovat své fyzické tělo a život ve fyzickém světě, neboť právě v tomto těle se vyvíjíme. Při vzestupu jde spíše o dovedení fyzického i duchovního života k dokonalosti – a sloučit je v jeden.

Jak rozvíjet světelné tělo

V poslední době jsem studovala fyzickou nesmrtelnost. Což, jak nyní chápu, je totéž jako vytvoření světelného těla. Jak tedy lze světelné tělo vytvořit? Stejným způsobem, jako vzestupujete – přijetím svého vnitřního božství.

A ráda bych tu něco zopakovala: Nebuďte tak závislí na budoucnosti. Pokud budete stále přemýšlet o tom, zda dosáhnete nesmrtelnosti, zda zemřete či nikoliv, pak zemřete. Protože vaše pozornost, vaše energie, je zaměřena na smrt.

Mně samotné vlastně vůbec nezáleží na tom, zda budu žít věčně či nikoliv. Někdo říká, že smrt jsou jen oprýskané zadní dveře do nebe a že bychom se měli snažit  vstoupit tam předními dveřmi – tím, že dosáhneme nesmrtelnosti. Jenže mně je jedno, kterými dveřmi nebo kdy se tam dostanu… Zajímá mne, jak to zvládám právě teď, v přítomném okamžiku – možná by nebesa mohla sestoupit ke mně, než abych já cestovala tam.

Někdo zase tvrdí, že smrt je největším zdrojem strachu. Já o tom pochybuji. Pokud se vám však líbí myšlenka, že „smrt nebude existovat", je to skvělé, neboť klíčové je, abyste se cítili dobře a u některých z vás proto představa fyzické nesmrtelnosti tento účel splňuje. Co se mne týká, smrt mi připadá jako otočné dveře (jen před nimi nenechávejte nic kluzkého). Tím nechci tvrdit, že nesmrtelnost je nemožná nebo že to není dobrá myšlenka. Je to velkolepý koncept, jenž rozšiřuje naše vědomí… A já jsem si téměř jistá, že nesmrtelnost se netýká budoucnosti, nýbrž přítomného okamžiku.

© Akemi Gaines 2009

http://reallifespirituality.com

(Reprodukce celku nebo částí českého překladu je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen odkaz na původní zdroj a tato poznámka – pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.)

Komentáře