Akce se zúčastnilo 20 milionů občanů Spojených států amerických, hlavně studentů středních a vysokých škol, kteří se zapojili i do protestu proti válce ve Vietnamu. Nebývalý zájem dal vzniknout tradici oslav Dne Země.

Tento svátek připadá 22. dubna, jako mezinárodní svátek životního prostředí. Poté, co se k Americe připojil i zbytek světa, se Den Země stal jednou z nejvýznamnějších událostí v historii demokracie.

Každý rok v tento den se města, organizace, školy i jednotlivci zapojí do velkého množství úklidových akcí, sázení flóry, pochodů, soutěží nebo ekotrhů, díky kterým se povědomí o stavu životního prostředí a přírody dostává do celosvětového kontextu.

Tento rok by se do akce mělo zapojit až 500 milionů obyvatel naší planety, jedná se tedy o absolutně nejmasovější událost v historii lidstva.

Proto by se každý z nás měl zamyslet nad tím, co pro naši Zemi dělá, a hlavně, čím dalším může přispět k její rovnováze.

I přesto, že recyklace je v západním světě běžnou záležitostí, nad kterou se nikdo nepozastavuje, u nás je stále na okraji zájmu většinové společnosti, svátek tedy nabízí skvělou příležitost s recyklováním začít.

Opomíjenou záležitostí v rámci ochrany přírody je drogerie. Běžně používaná konvenční drogerie obsahuje kvanta chemických látek, a ať už umýváte nádobí, vaše auto nebo perete prádlo, tyto chemikálie se dostávají do přírody, do vodních zdrojů.

Přitom veškerou drogerii na úklid, nádobí i na ruce a tělo dnes už bez problémů seženete v eko verzi. Přípravky ekodrogerie jsou stoprocentně rozložitelné, přírodní, a naši planetu nijak nezatěžují.

Pokud se tedy rozhodnete v rámci oslav Dne Země přispět k ochraně životního prostředí, začátek vám ulehčíme – všechny produkty v patře ekodrogerie našeho eshopu zlevňujeme ke Dni Země 2009 o 10 % – PŘESVĚDČTE SE SAMI

Akce trvá do 24.4. cca do 16:00. Nakupujte na www.biosfera.cz !!


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015