Změnit se je snadné – Jsem strašně unavená. Tuto větu slyším pořád ( a sama jsem ji často také říkala ). Existují však dva různé druhy únavy: slabost, kdy máte pocit, že Vám chybí energie a chuť do života a vyčerpání, kdy jste fyzicky unavená z nedostatku spánku, jídla, přílišného stresu, přepracování nebo nemoci.

Při tempu života, které s se stále zrychluje, je snadné svalovat vinu na vyčerpání, přestože se ve skutečnosti jedná o slabost.Když se snažíme řešit nekonečné životní problémy – práci, partnerské vztahy, zdravotní obtíže, kapající kohoutky – a stále se nám nedaří je vyřešit, trvalý stres vede k pocitu únavy. Starost o své bližní a nedostatek času na své vlastní problémy stres jen zhoršují.

Zde se může uplatnit kalanetika. Rezervujte si pět, deset nebo patnáct minut na cvičení kalanetiky a tím uděláte první významný krok k tomu, abyste se zbavila únavy a stresu. Když si zlepšíte svalovou sílu a uvidíte, jak se vaše tělo pozvolna bezbolestně mění i k lepšímu, začne se nám vracet dávno ztracený pocit jistoty a stres e zmírní. To všechno může změnit cvičení. Zbaví vás napětí bez jakýchkoli vedlejších účinků. Nejšťastnější lidi, které znám jsou ti, kteří mají jasný životní cíl. Pokud se cítíte opuštěná a nešťastná, je snadné podlehnout depresi a usoudit, že „ jeden den přejídání a pohodlí navíc už mi nemůže ublížit

Pokud budete cvičit kalanetiku, vaše tělo se změní, přibude vám energie a motivace pokračovat vám vydrží mnohem déle než u postaráních kondičních programů.

Pokud jste jako většina vyzkoušela nevhodné způsoby hubnutí – hladové redukční diety bez cvičení – jste bezpochyby depresivní ( a vyhladovělá ). Kalanetika vám pomůže zbavit se depresí a změnit své priority tak, že se budete na cvičení těšit. Jedna jediná hodina kalanetiky může být omlazující, protože už po první hodině cvičení uvidíte a pocítíte pozitivní výsledky. Skvělý pocit, že jste dosáhla něčeho příjemného, nahradí pocit vyčerpání, kterým jste trpěla následkem hladových redukčních diet. Čím víc budete cvičit kalanetiku, tím lépe se naučíte naslouchat vlastnímu tělu a uvědomíte si, jak je ve skutečnosti báječné.

Při cvičení kalanetiky e se naučíte další báječnou věc – poznat, kdy máte přestat. Totéž se naučíte při jídle a v okamžicích, kdy budete zavaleni prací.

Nejlepší je to, že neexistuje důvod, proč byste nemohla kalanetiku cvičit. Nemusíte chodit ven, takže vám to nevadí, když venku sněží a když naopak udeří vedra,k nemusíte se bát přehřátí. Když máte včas jen patnáct minut, můžete si zacvičit zkrácenou, ale účinnou sestavu. Pokud vás trápí bolesti kloubů nebo zad, nemusíte se bát poranění. Pozitivní výsledky se dostaví tak brzy, že vás nic neodradí. Kalanetika je vhodná pro každého.

Iva Hédlová podle Allan Pinckneyové