Volala mi nešťastná žena. Potřebovala zkrotit. Ale její muž jí to nechce dát. A pak z ní vylezlo, že odmítá i sex. Chce s ní jen ležet, hladit se, ale sex odmítá. Shodou okolností právě tato žena se před nedávnem na kurzu stěžovala, že muži chtějí jen jedno.

Když se jí nelíbili muži, kteří chtějí jen jedno, tak teď má muže, který právě to jedno nechce. A pravděpodobně to není kvůli tomu, že by měl milenku, to by se s ní nechtěl ani hladit.

Proč muži nechtějí sex?

1. Muž zrcadlí ženu

Když žena podvědomě odmítá sex nebo se ho bojí nebo má ve své mysli program: „Muži chtějí jen jedno, sviňáci“, může se stát, že se problém se sexem manifestuje i/jen u muže. Ani jeden nemusí tušit, kde je problém: On podvědomě cítí, že ona to podvědomě nechce (přestože vědomě to chce!).

Může se dokonce stát i to, že taková žena sice podvědomě odmítá sex, ale vyžaduje ho. A to, co nevyjadřujeme a nežijeme pravdivě, to místo nás vyjadřuje naše okolí. Takže prvním vysvětlením je, že takový muž odmítá sex za ženu a co je podstatné – ani jeden z nich nemusí vůbec tušit, co je skutečný problém.

Čím je muž slabší nebo čím víc má ženu rád, tím je větší šance, že jí její přání splní, přestože ona si přeje vědomě pravý opak.

ŘešeníZačít u sebe. Přiznat si, že vlastně sex odmítám i já, jen shodou okolností právě s tímhle mužem po něm moc toužím a nevnímám to, že mám se sexem problém.

Poděkovat muži za to, že vyjadřuje mé podvědomé strachy, obavy a nechuť.
Podívat se na to, proč je podle mě sex špatný.

Diagnostika: Kdykoliv žena řekne neuctivou větu o mužích nebo o sexu, je jasné, že je tam problém. Samozřejmě že problém má i muž. Ale možná že jeho jediný problém je, že odmítá ženu znásilnit. (Protože byť si tato žena sex přeje, větou „Muži chtějí jen sex“ ukazuje, že podvědomě sex odmítá.) A je to hodně divné znásilnění, ale prostě takový muž (často aniž by to vědomě tušil) cítí, že něco v ženě sex nechce a to něco odmítá znásilnit, aniž by to věděl.

2. Vnitřní dítě

Když jsme emočně ve věku 10 let, samozřejmě sex odmítáme. A co teprve, když je nám emočně ještě méně.

Řešení: Obejmout vnitřní dítě, dát mu bezpečí (tedy také jistotu, že nemusí mít sex) a uzdravit ho svým přijetím.

Diagnostika: Jakákoliv neuctivá věta o sexu nebo o opačném pohlaví vlastně říká, že jsme emočně zamrzli někde v dětství.

3. Vyčerpání, únava

Samozřejmě je možné, že muž je vyčerpaný. Ale vyčerpaný muž by se nechtěl hladit, možná by chtěl být hlazen do usnutí a pak spát a spát.

Vyčerpaný muž také odmítá ženu krotit, obzvlášť když ví, že je to energeticky náročné. Ale paradoxem je, že kdyby svou ženu zkrotil, možná by se jeho únava zmenšila. (Ona totiž únava vysoce souvisí také s nedostatkem mužské energie).

DiagnostikaZeptejte se ho. Také se zeptejte sama sebe, zda si také nepotřebujete odpočinout.

ŘešeníPečujte o něj. Zrelaxujte ho. Uvolněte ho. Možná rád přijme orální sex, protože při něm nemusí nic dělat a máloco muže uvolní víc, než krásné bezstarostné vybití.

Namasírujte mu záda. Nebo ho jen hlaďte a zdůrazněte mu, že Vám teď nemusí nic vracet. Že to prostě chcete udělat pro něj.

4. Milenka, problémy ve vztahu

Samozřejmě odmítání sexu může mít velmi jednoduchý důvod – má ho dost jinde.

5. Jakékoliv jiné problémy

Když muž řeší nějaký problém a ten problém je závažný, může se stát, že po tu dobu bude odmítat sex. Obzvlášť pokud si myslí, že sex musí být dlouhý, náročný a že sex je jen pro ženu. (což je přímo jasné potvrzení toho, že takový muž trpí Intoxikací od mámy)

ŘešeníNechte ho, ať myslí na to, na co potřebuje a postarejte se o jeho penis. Když muž pochopí, že si to může jen užít a nemusí nic dávat, obvykle to rád přijme a nakonec rád i dá.

Když Vás odmítne, nedělejte scény. Spíš se ptejte, co se děje. Problém je, že takový muž to často ani nebude vědět a že takový muž má obvykle předsudky ohledně psychologů nebo kurzů, kde by mu mohli snadno pomoct.

6. Nedostatek mužské energie

To je nejuniverzálnější odpověď. Protože kdyby měl muž dostatek mužské energie, vzal by si ženu, i kdyby cítil, že něco v ní nechce nebo by ji s tím aspoň konfrontoval. Třeba by jí řekl: Hele, je to nějaké divné, mám chuť vždy, ale teď ne, nevím, co se děje, neděje se něco u tebe?

Kdyby viděl vnitřní malé dítě, obejmul by ho a držel tak dlouho v náručí, až by přijalo jeho lásku a začalo se uzdravovat.
Když je silný muž unavený, prostě si jde odpočinout a prosadí si to. Naopak slabý muž si to nedovolí a pořád něco pro ženu dělá a ani netuší, že tím pro ni nic pozitivního nedělá.

Kdyby měl silný muž milenku, bude spíš přemýšlet, jak si užít obou. Silný muž neodmítá svou první ženu jen proto, že se zamiloval do jiné. On naopak tu lásku chce dát i své první ženě. A pokud s ní má problém, prostě ho buď bude řešit nebo odejde, kam ho srdce táhne, když už ten vztah je mrtvý.

Když má silný muž problém ve vztahu, řeší ho.

Když má silný muž jiné problémy, mluví o nich a hlavně je řeší. Vysvětlí ženě, že se jí to netýká, že teď prostě musí tohle vyřešit a pak se naplno vrátí.

Kastrujete ho?

Nejjednodušším vysvětlením, proč muž nechce sex, je, že je na nějaké úrovni emočně vykastrovaný. Obvykle o tom ani neví, protože mužská práva jsou všeobecně tak odmítána, že většina mužů si je ani neuvědomuje a ženám otročí, aniž by o tom měl tušení.

Současné nastavení společnosti, prakticky veškerá psychologická literatura i drtivá většina kurzů straní ženám a vůbec to ani netuší. (To je ten důvod, proč muži obvykle odmítají psychologii a kurzy).

Psychologové i psycholožky, lektoři i lektorky podporují všeobecnou kastraci mužů a mylně se domnívají, že pomáhají ženám domoci se svých práv. Tím neříkám, že nejsou ženy, které to potřebují.

Ale daleko víc mužů to potřebuje mnohem víc a oni to ani netuší, jen prostě se jim nechce domů nebo odmítají sex nebo jim není úplně dobře a často si to ani neuvědomují.

Proč vykastrovaný muž nechce zkrotit ženu

Logicky by právě tento muž po tom měl toužit nejvíc. Pomohlo by mu to, aby mu dorostla křídla, která mu ženy v jeho životě zastřihly.

Ale ono to funguje naopak. Čím je muž vykastrovanější, tím víc se stará o blaho ženy a současně ho u své ženy sabotuje. Totálně ochočený muž si nedokáže představit, že by mohl ženě ublížit. A je si jistý, že krocení by jí ublížilo. Dokonce i přesto, že ona ho o to prosí.

Vykastrovaný muž si myslí, že ženy chtějí, aby muž byl jen hodný, aby stále myslel na ni a že jí nesmí ublížit.
Ale když se o to pokusí, zákonitě selže a protože nemůže ženinu negativitu ani zkrotit ani jí to vrátit, začne v sobě kumulovat vztek a nenávist. Ale protože nesmí mít vztek a nenávist, tak je začne potlačovat. Ale je to jak v papiňáku: Když nesmí nic ven, začne to tlačit uvnitř. Až to pak jednoho dne bouchne. Ale i předtím to vybublává.

Paradoxně právě vykastrovaný muž, který chce pro ženu jen to dobré, ji nejvíc ohrožuje. Jednak tím neočekávaným velkým výbuchem, jednak neustálým popichováním.

Když je muž sám sebou, postará se o to, aby mu žena neublížila a pokud se to stane, dá to do pořádku. A pak je prostě sám sebou a to znamená, že je skutečný a to žena oceňuje nejvíc. Takový muž je totiž skutečně přítomen.

Není cesta bez bolesti

Pokud Váš muž odmítá s Vámi spát, nemůžete čekat, že někdo udělá čárymáryfuk a ihned a bez bolesti bude vše v pořádku.

Pokud je jediným problémem vyčerpání muže, nechte ho spát a spát a spát.

Ve všech ostatních případech s tím něco začněte dělat, protože jinak Váš vztah skončil (ať už rozvodem nebo tím že si každý najde bokovku nebo tím, že budete žít věrný, ale mrtvý vztah).

Ideální je přijít na kurz Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU nebo jakékoliv jeho pokračování (Uzdravení příčiny, Přijetí rodičů). Také si můžete postavit konstelaci nebo si uzdravit svou sexualitu nebo přijít na kurz Úžasný vztah.

Je jedno, kterým kurzem začnete, přijďte na ten, který je nejdřív. Bylo by dobré, kdybyste přišli oba a ještě lepší by bylo, kdybyste si předtím popovídali o tom, co Vás trápí a co chcete. Ale nehádejte se, jen si to řekněte.

Když ten druhý nechce

Když Váš partner nechce nic řešit nebo když odmítá kurzy, dejte mu přečíst třeba tento nebo tenhle článek. Netlačte na něj. Jen mu řekněte, že je to pro Vás důležité a že si budete řešit klidně i sama, ale že byste raději v týmu.

Muži nechtějí chodit na kurzy, protože nevěří, že by někdo stál za nimi nebo proto, že nevěří, že by to mohlo fungovat. V prvním případě potřebuje takový muž oporu a kde jinde ji může dostat, než od mužů, kteří se také chtějí osvobodit.

V druhém případě to také znamená nedostatek mužské energie. Protože skutečný MUŽ, když něco chce, nedá pokoj, dokud to nedostane.

A právě proto mu to nevnucujte, nepřikazujte, netlačte, nedělejte scény. Prostě přijďte sama a seznamte ho s výsledkem. Když on sám pozná, že jste jiná a že to není proti němu, příště bude mít větší ochotu přijít taky.

Tady pokračování o tom, proč muž odmítá ženu zkrotit.

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.