Všemožné šílené diety, při kterých se pije pouze mléko, jí výhradně ovoce či zelenina nebo podnikají jiné striktní omezení, nejsou pro tělo příliš zdravé. Trpí, nedostává se mu živin, a jediné, čím se vám odmění, je jojo efekt. Jakmile tato přísná pravidla přestanete dodržovat, zhubnutá kila se rázem vrátí zpět. A kolikrát ještě s nějakým „bonusem“ navíc.

Kdo chce doopravdy zhubnout, neměl by držet příliš restriktivní dietu, spíše upravit jídelníček, změnit skladbu potravin a živin. Přesně o to se snaží ketodieta.

Ketodieta, při níž odbouráváte tuky

Můžete ji znát i pod názvem proteinová či bílkovinná dieta, je totiž založená na dostatečném příjmu proteinu (bílkovin). Naopak omezuje tuky a cukry. Díky tomu se tělo přepne do stavu tzv. ketózy, při němž odbourává tukové zásoby.

Zní to jednoduše? Jistě. Pro člověka, který nemá znalosti nutričního specialisty, však může být zpočátku složitější si správně nastavit jídelníček. Keto dieta neznamená hladovění. Najíte se dosyta a jíte chutná jídla, pokud tedy umíte jídelníček sestavit.

Chutný jídelníček na míru

Právě proto většina lidí začíná s ketodietou tak, že si raději zaplatí jídelníček sestavený odborníky. Vyplatí se to. Spočítejte si, kolik peněz jste už utratili za všechny výživové doplňky na hubnutí a zázračné potraviny, které vám měly pomoci shodit pár kilo. Keto dieta je osvědčená, doopravdy funguje, a hlavně vás bude bavit. Naučí vás pravidelnosti ve stravování a zasytí, přitom není příliš restriktivní.

Existuje několik proteinových diet, které si můžete objednat, velmi dobře však probíhá ta od Victus. Na začátku jíte jídla převážně připravená odborníky, postupem času přejdete na systém, kdy je jedno jídlo koupené a tři si chystáte sami. Postupně se tedy učíte samostatnosti, na pokrmech připravovaných odborníky nezůstáváte závislí napořád.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015