Přemýšlíte, kam letos pojedete na dovolenou? Udělejte si ji s předstihem a v Česku. Nebudete se muset stresovat, jestli zrovna v období, kdy budete chtít vyjet, nedojde k zavření hranic, a ještě ušetříte. Stát přispívá na lázeňské pobyty 4 000 Kč na osobu.

Jste starší 18 let a máte zdravotní pojištění u české pojišťovny? Pak máte nárok na státní příspěvek na lázně. Žádné další nesmyslné podmínky neexistují, stát chce podpořit turismus na českém území a také české lázně, které vinou koronaviru přichází o tržby.

Do jakých lázní je možné s příspěvkem jet?

Volba je pouze na vás. Ať už vás lákají kolonády v Karlových Varech, hory blízko Janských Lázní nebo dobře známé Lázně Luhačovice, váš cestovatelský sen bude splněn. Prostě a jednoduše vouchery do lázní lze využít ve všech českých lázních. Má to ale svá omezení.

Ne vždy voucher lázně přijímají. Některá lázeňská zařízení se rozhodla programu neúčastnit, odradily je počáteční problémy, kdy vše nebylo organizačně dobře zvládnuté. Další zařízení už mají vyčerpanou maximální hodnotu, kterou je možné na vouchery vybrat. A problém může být i s volnou kapacitou. Častokrát jsou upřednostňováni klienti bez voucherů, a tak je možné, že se na vás nedostane do 30. 6. 2021. Tuto podmínku je přitom nutné splnit, do konce června musíte pobyt zaplatit i absolvovat, jinak na příspěvek nemáte nárok.

Takže kam se vydat? Informace o lázních přijímajících voucher najdete například na webu StatniPoukaz.cz.

Jak získat voucher na lázeňské pobyty se státním příspěvkem?

Státní příspěvek na lázně 2021 si vyřídíte na webu Kudyznudy.cz, který spadá pod státní agenturu CzechTourism. Vyplníte jednoduchou online žádost, poukaz vám přijde do emailu, a pak ho uplatníte při placení lázeňského pobytu.

Jestliže vám cokoliv není jasného, můžete se obrátit také na facebook Státní poukaz.

Komentáře