A když JE přesně objasněno, že jde o bronchiální astma, mělo by se začít pod dohledem lékaře se speciálním léčením. Ve většině případů trvá velmi dlouho a žádá si kromě trpělivosti a aktivní účasti pacienta, který se musí skutečně snažit o vlastní duchovní rozvoj, aby se vymanil z patogenního nesouladu.

OŠETŘENÍ S REIKI 1. STUPNĚ:

Při záchvatu položíme jednu ruku na solární plexus, druhou na hruď nebo střídavě ošetřujeme oběma rukama hruď a plexus po čtyřech až pěti minutách. Dlouhodobě, nejméně 6 týdnů, poskytujeme denně pět minut následující pozice – čelo se třetím okem, týl a Medulla oblongata, uši, lopatky, solární plexus, slezina, ledviny. Při vyčerpání po těžkých záchvatech k tomu ještě navíc kost křížová šest minut. Rovněž velmi účinné – jednou rukou uchopit palec ( u nohy ) a druhou rukou ošetřovat stejnou stranu hrudi asi 15 minut. Potom vyměnit strany.

OŠETŘENÍ S REIKI 2. STUPNĚ:

Reiki pro Vnitřní dítě, Vyšší Já a mentální léčení s afirmací.

DOPLNĚNÍ PŘÍRODNÍ LÉČBOU:

Pravidelně každý den jíst trochu ředkve s medem. Ještě lepší je čerstvý křen s medem. Takto připravený křen uvolňuje v těle nahromaděný hlen. Nepřidáváme sůl, aby se neochromila účinnost látek , obsažených v zelenině. Jíme hodně salátu ze syrového zelí ( nepasterizované ! ) s cibulí nebo jemně posekaným česnekem. Lékař by měl zjistit, jestli má pacient v pořádku játra a žlučník a pokud ne, musí se případně česneku a cibule vzdát. Pijte zázvorový čaj. Omezte do značné míry mléčné výrobky a pokud to vůbec musí být, tak jen ze syrového mléka. Stravujte se vegetariánsky s co nejméně bílkovinami. Vyhýbejte se rafinovanému cukru. Pijte hodně vody a je-li třeba, zvyšujte vlhkost vzduchu v místnostech pomocí přístroje pracujícího na principu odpařování. Snažte se zabránit stresu a rozčilení.

NÁVŠTĚVA LÉKAŘE/LÉČITELE:

Je rozhodně nutná!! Protože záchvaty jsou někdy velmi nebezpečné a pacient musí za určitých podmínek brát léky, jež mu musí předepsat lékař. Zkušenému homeopatovi se může podařit nahradit je homeopatickými léky.

NÁVŠTĚVA PSYCHOTERAPEUTA:

Je vhodná, protože astma má většinou psychické pozadí.

Podle Waltera Lubecka – Reiki-Domácí lékárna zpracovala Iva Hédlová

Vydalo nakladatelství PRAGMA