V dnešní době, která je do určité míry velice vypjatá, hledají hlavně mladí lidé nějaký únik od reality. Že to není správná a vhodná cesta, to víme všichni. K tomuto účelu používají také drobné houbičky, které je dostanou na několik hodin do jiného světa. Návrat do reality je potom mnohem dramatičtější. Chtěla bych vám, vážení čtenáři, tuto houbičku představit, abyste věděli, co od ní můžete čekat a raději se jí obloukem vyhnuli.
Vaše Iva

Jak vypadá?
Lysohlávka kopinatá je drobná houbička. Klobouk je 1-2 cm vysoký, úzký, nápadně zašpičatělý, nebo kuželovitý. Barva jetmavě olivově šedohnědá, nebo žlutohnědá. V suchých obdobích je žlutavý, hladký, lysý Třeň je velmi dlouhý a jen 2-3 mm tlustý, pevný, tuhý, bledý nebo nahnědlý. Lupeny jsou ke třeni široce přirostlé. Dužina nemá pach ani chuť.Kde a kdy roste?
Lysohlávka kopinatá roste ve velkých skupinách v půdě i v trávě na loukách, v lesích a lesních cestách. Na místě nílezu se vyskytuje každý rok od srpna do listopadu. Není příliš hojná. Najdeme ji spíše v podhorských oblastech, ale třeba i na Karlštejně.

Chemické složení
Psilocybin je O-fosforyl-4-hydroxy-omega-N,N dimetyltryptamin, psilocin je defosforovaný psilocybin.

Po požití
Doba, po které se začínají projevovat účinky hub, závisí na způsobu jejich použití i vnímavosti. Jsou-li houby dobře rozžvýkány a ponechány delší dobu v ústech, objevují se první příznaky asi po 10 minutách. Počáteční příznaky jsou, pocity neklidu a malátnosti spojené s bezděčným zíváním bez ospalosti). Psychickými příznaky jsou deformace vnímání objektivní reality, později plynule přecházející v pocity prohloubení časových a prostorových souvislostí, deformace tvarů a všechny barvy nabírají teplé pastelové odstíny. Dále jsou přítomny změny nálady, stav euforie, pocit štěstí, jen výjimečně deprese a podrážděnost (toto do značné míry závisí na psychickém stavu předcházejícím aplikaci). Dále následuje celkové tělesné uvolnění. Halucinace trvají většinou 5-6 hodin. 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015