Musíte být dostatečně trpělivé a dávat pozor na to co po celý den jíte. Můžete trénovat třeba celý den, ale pokud se budete nevhodně stravovat, nedocílíte žádných výsledků. Naopak, přiberete na váze.

Ženy dělají největší chybu v tom, že jedí příliš cukrů a málo bílkovin. Musíte jednotlivé chody rozdělit do 5 – 6 jídel, jíst méně, ale zato častěji. Tím zrychlíte váš metabolizmus a donutíte tělo brát energii z tukových rezerv v těle. Vznikne redukce tuku místo přibírání na váze.

Potřebujete shodit jen na zadečku, na stehnech … bohužel vás zklamu, nepodaří se vám to. Tělo je jeden celek. Jako celek funguje a pracuje. Když chcete shodit na zadečku, shodíte i v okolních partiích. Prostě nemůžete shodit jen tam, kde si to budete přát.

Zapomeňte na váhu, váha je klamná, protože můžete shodit kilogram tuku a zároveň kilogram svalové hmoty přibrat. Takže ve finále nic nepoznáte. Nevíte jestli jste se zlepšili nebo stojíte na místě.

Místo vážení je dobré před i v průběhu cvičení si změřit pas, boky a stehna. Podle měření poznáte zda se zlepšujete, či nikoliv.

Na škodu není nechat si změřit procento tělesného tuku, předtím než se rozhodnete navštěvovat pravidelně fitko. Nejlepší cesta pro vás bude sestavit si solidní program a ten potom dodržovat. Tři až čtyři dny cvičte posilovací trénink a při nejmenším tři dny provádějte 40 až 60 minut kardiotrénink.

Věnujte zvýšenou pozornost výživě. Sebelepší tréninkový program může být pokažen špatnými stravovacími zvyklostmi.