Kouzlo tajemného zvuku
Máte pocit, že ten zvuk znáte, byť jej slyšíte úplně poprvé. Vibrace (vlny) tónů prostupují celým tělem, jako byste splynuli s mělkým mořským přílivem… Mísy velké, menší a docela malinké vyluzují uklidňující tóny, navozují v duši pocit bezpečí, harmonizují celé tělo a dají vydechnout mysli, která je jinak „nucena“ být neustále ve střehu.
Každá jednotlivá mísa má svůj specifický zvuk, jejich prolínáním dochází k harmonickému souznění mnoha uzdravujících tónů, na které se pomalu, ale jistě přeladí každý naslouchající.
Regenerace a zážitek
Tibetské (jinak také zpívající) mísy jsou kovové nádoby různých velikostí, na kterých se zvuky vyluzují pomocí kroužení či jemnými údery na hrany (okraje) speciální paličkou. Propojení sedmi kovů (zlato, stříbro, olovo, železo, měď a cín, přičemž poslední složka je výrobním tajemstvím), ze kterých jsou mísy vyrobeny, vytváří dokonalou symfonii alikvotních tónů.
Koncert na tibetské mísy je nezapomenutelný zážitek, s léčebným dopadem na tělo i psychiku.
Ještě intenzivnější přínos mají masáže pomocí zvuku tibetských mís přikládaných přímo na tělo (zde je třeba zcela individuální přístup). Bez hlubokého uvolnění není možné uzdravení – tibetské mísy nám jemně a nenásilně ukazují cestu…
Brána k uzdravení
Vibrace tibetských mís jsou dostatečně klidné na to, aby ztišili nervový systém a zároveň dostatečně silné, aby pronikly hluboko do těla a prostoupily i kostmi. Vibrace proniknou do míst, kam byste se s rukou a prsty nikdy nedostali a navozují tak léčení se spoluprací klienta, kterého byste jinou jemněhmotnou cestou jen velice těžko dosáhli.
Takto, masáž zvukem, jemným způsobem uvolňuje a rozpouští napětí a bloky v těle i mysli a umožňuje nastolení stavu vzájemné rovnováhy velice rychle a účinně.
Historie masáže zvukem tibetské "zpívající" mísy
Zvuková terapie je na dálném východě, především pak v Nepálu, Indii a Tibetu, dlouho používaným nástrojem. Základem této terapie je vliv, který zvuk na tělo má. Podle indické mytologie byl člověk stvořen ze zvuku, a tudíž JE zvuk.
Postupy zvukové terapie byly vyvinuty před více než pěti tisíci lety za použití nástroje dnes známého jako tibetská “zpívající” mísa. Jejich původ je zahalen tajemstvím, leč jsou-li mísy použity správně, má jejich zvuk na člověka velmi blahodárný vliv.
Buď je rozezněná zpívající mísa postupně pokládána na různá místa Vašeho oblečeného těla, nebo do jeho těsné blízkosti. Bohatý alikvotní zvuk pak rozechvívá vaše tělesné tkáně a čistí tělesné tekutiny.
Nebo mísy rozezníváme přímo na těle, nebo v jeho velmi těsné blízkosti. Záleží na použitém postupu, ale v zásadě platí, že oblasti dolní části těla prospívají mísy s nižším, hlubším tónem, zatímco oblastem horních částí těla ty s vyššími tóny. Zkušený terapeut je schopen navodit hlubokou relaxaci ve velmi krátké době v závislosti na metodě, jakou používá a způsobu, jakým mísy rozeznívá.
Během takové hluboké relaxace má tělo možnost plně absorbovat výhody zvuku vydávaného tibetskou mísou a dát tak prostor potřebným změnám na fyzické úrovni.
Některé z účinků masáže zvukem:
– Zvuk masíruje a harmonizuje každou jednu buňku v těle.
– Zvuk v našem těle uvolňuje napětí a bloky.
– Při masáži zvukem lze zažít pocity rotujícího těla nebo pocity stavu beztíže.
– Masáž zvukem zlepšuje sebe léčebný potenciál těla.
– Sonická masáž pomáhá jemně detoxifikovat vnitřní orgány, čistí krev a ostatní tělesné tekutiny.
– Má pozitivní vliv na vnímání sebe sama, rozvíjí kreativní schopnosti a činí nás citlivějšími k inspiraci.
– Probouzí veselou mysl.
– Rozpouští staré myšlenkové vzorce a pomáhá uspořádat ty stávající.
Rezonujeme se svým zdrojem
Uklidňující zvuky a jemné vibrace vydávané zpívajícími mísami navozují pocit vnitřního stišení, pohody a rovnováhy s zároveň velmi efektivní a hlubokou zvukovou relaxací. Ve stavech tak hluboké relaxace se dostáváme do kontaktu s našimi intuitivními složkami, což nám pomáhá v sobě probudit naši přirozenou sebejistotu a sebedůvěru a má tak léčivé účinky i na naše okolí.
DD.
na motivy zdroje:
http://www.kouzlozvuku.cz/sluzby/sluzba-1/masaz-zvukem/
http://zeny.e15.cz/clanek/pro-zdravi/za-zvukem-tibetskych-mis