Zdroj: freeimages.comMáte rádi hrušky? Je jich spousta druhů a všechno, co v nich najdeme je prospěšné. Hrušky obsahují vitamín C  a dost draslíku a křemíku, aby mohly pomoci vyrovnat některé potíže. Draslík pomáhá srdci v jeho činnosti  a všem svalům, aby pracovaly jak je potřeba.

Lidé, kteří trpí na problémy s močovým systémem a používají diuretika je hruška také dobrým pomocníkem. při užívání diuretik se vylučuje více draslíku a toho je v hruškách dost, takže jeho množství se vyrovná.


Hrušky obsahují více jak 80% vody, když není voda nablízku, hruška je dobrá " vodárna ". Někdy jsou hrušky sice hůře stravitelné, mají totiž hodně vlákniny a křemíku, což v přiměřeném množství pomáhá střevům s přirozenou očistou, jenže nic se  nemá přehánět a tak je dobré se raději hruškami nepřecpat, aby břicho nedostalo moc zabrat.


Hrušky jsou lék na deprese.

Cukr, voda, minerály dovedou vytvořit jakousi antidepresivní dobrotu, která zlepší náladu právě při stavech úzkostí a tlaku. Je to jako kouzlo. Zbavují tlaku a úzkostí. Horké rozmixované hrušky se skořicí a nebo čerstvá šťáva z nich, to na depku zabírá!


Na jaře se mladé listy hrušně přidávají do očistné kúry, která pomáhá rozpouštět močové i žlučové kamínky. 
Pojídejte hrušky v jakékoliv podobě, jsou tady pro zdraví. A přitom zůstaňte střídmí

Mějte rádi hrušky! Mějte se rádi!

Komentáře