Samozřejmě je to levnější a časově méně náročné, ale návštěva kina, při které opustíte na chvíli svůj stereotyp, je pro vztah velmi užitečná. A nemusí to být pouze návštěva kina. Partneři při každodenním shonu v práci a  kolem rodiny často zapomínají najít si chvilku jen pro sebe a popovídat si o svých zážitcích, úvahách, ale i starostech a obavách. Chvilky, kdy se můžete věnovat jeden druhému by měli být pravidelnou součástí vašeho života. Přinášejí oživení vztahu, který by se mohl jinak stát všedním a stereotypním.

Dopřejte si společný víkend

Jasně, že o víkendu chcete dohnat resty z týdne, ale není v životě důležitější fungující vztah než vyluxovaný koberec nebo naleštěné auto? Naplánujte si raději odpočinkový víkend bez dětí, kdy budete mít jen jeden druhého. Ideální je vyrazit mimo domov a užít si víkend v penzionu, kde budete mít ráno připravenou snídani, na oběd se půjdete projít na rozhlednu, večeři si necháte přinést na pokoj, abyste měli dostatek času jen sami na sebe. Nebo pošlete děti k babičce a zůstaňte sami doma a zavzpomínejte si na vaše rande. Schválně, kdy naposledy jste si dali společnou koupel se skleničkou sektu?

Zopakujte si první rande.

Obzvláště ženy rády vzpomínají na první rande. Zkuste si to zopakovat. Zajděte na stejné místo a chovejte se jako by to bylo opravdu vaše první rande. Jistě ve vás vzpomínky probudí zase tu bláznivou zamilovanost a vy na chvíli zapomenete, že máte zítra tolik práce a oddáte se romantice.

Ať už strávíte společné chvíle jakkoli, důležité je, abyste měli příležitost, být spolu,  okořenit váš vztah novými zážitky a připomenout si, že milujete jeden druhého.

Přečtěte si také:

Manželství a mýty

Proč jsou vztahy vlastně tak důležité

Více o vztazích naleznete na www.mujvzah.cz

Komentáře