Mnohokrát se setkáváme s lidmi, kteří nemohou vrátit svůj dluh i několik let. Přičemž sumy mohou být různé: od sta do několika set tisíc dolarů. Máte dluh a nikterak se vám ho nedaří vrátit, neustále vám v tom něco překáží. Jednou je to inflace, podruhé krach ekonomiky nebo vás podvedou vaši obchodní partneři. Taková situace vyvolává nevyhnutelně řadu negativních emocí. Nespokojenost se světem, se sebou samým ( proč jsem si jen bral ten kredit ? )nebo (proč se mi nedaří vrátit dluh? )atd.

Výsledkem je to, že se vám vaše karmická nádoba přeplní a tím se vám zablokuje jakákoli možnost vrátit dluh. Jak vidíte, je zde vidět typická idealizace cíle a vlastní dokonalosti, za každou cenu se snažíte dosáhnout svého cíle.Nejspíše se vám to ale nepodaří. Peníze na vrácení dluhu se vydělávají velice těžko. A téměř nemožné to je při přebytku negativních emocí. Co tedy dělat?

Přestaňte se trápit

Odpověď je zřejmá. V první řadě je třeba přestat se trápit. Přijměte reálný svět takový, jaký je. Jaký vlastně je? Takový, že nemůžete vrátit svůj dluh. Dělali jste vše pro to, abyste ho mohli vrátit, ale nedaří se vám to.

Objektivní realita je taková, že nemůžete vrátit svůj dluh ( po určitou dobu ).

Přijměte tuto realitu a vystupte z tohoto snového světa, ve kterém jste vydělali peníze a už je dokonce i vrátili. Je to hra vaší fantazie. Ve skutečnosti je nemůžete vrátit a nevrátíte nejbližších pět, možná deset let. Jste bankrot a není ve vašich silách dluh vrátit, taková je surová realita. Pochopte to, vnitřně to přijměte a uklidněte se. Hlavně se přestaňte trápit, tím vše pouze zhoršíte.

Pak oznamte tuto novinu svému věřiteli, tomu, kdo byl tak neopatrný a půjčil vám peníze. Mějte s ním s chudinkou soucit. Tolik vám věřil a vy jste ho podvedli. Nedá se nic dělat. Zřejmě vyšší síly potřebovaly nějakým způsobem vzít tomuto člověku peníze. Vy jste nástrojem vyšších sil. Plníte pouze jejich vůli, ať za to odpovídají. Vy jste malý pán.

Až budou chtít vyšší síly vrátit peníze tomuto člověku, dají vám na to peníze. Kdy tomu tak bude, vy nevíte.Počítejte s tím, že to nebude brzo.Za pět, za deset let. Pokud mu to nevyhovuje, je to jeho problém.Vy se tím už netrapte.

Jak s dluhy dál se dozvíte v příštím článku.

Iva Hédlová podle knihy Co nám stojí na cestě k bohatství od A. Svijaš

Sdílet
Předchozí článekSELHÁNÍ LEDVIN
Další článekNAŠE OMYLY