Neplodností trpí cca 15% manželských párů a jejich počet se zvyšuje. Nejčastější příčinou u žen je dysfunkce hormonální činnosti. Následkem hormonální poruchy nedochází k uvolňování vajíčka z vaječníků – v tomto případě pomůže hormonální léčba. Další příčinou mohou být neprůchodné vejcovody v důsledku mimoděložního těhotenství či zánětů.

Příčin může být více, například nekvalitní vajíčka (v důsledku poškození mitochondriální DNA – v těchto případech se doporučuje přijmout vajíčko dárkyně), neschopnost uhnízdění vajíčka v děloze, špatné prostředí v pochvě pro spermie (alergie na sperma), psychický blok atd.

U mužů je to mnoho příčin, například malá rychlost spermií, nekvalitní nebo žádné spermie, špatný tvar spermií atd. Spermie se tvoří cca 2 až 4 dny, proto je nutná sexuální abstinence minimálně po tuto dobu.

Příčin podle mých zkušeností je ještě více, než připouští vědecká obec, nejčastěji je to dysfunkce hormonální činnosti, vaječníků atd. pro nedostatek energie, vitamínů, minerálů pro „zablokovaný“ organismus, stejně tak u mužů. Jako další příčina byla psychika, malý počet plodných hodin, nekompatibilita mezi partnery. U výjimečných párů jsem zjistil, že mezi nimi může dojít k početí jen jednou za tři roky v úseku jedné hodiny, v určitý den, měsíc, rok.

Při Rodinných konstelacích, které se „stavěly“ na neplodnost se objevily další důvody neplodnosti. Už jsem psal, že naše konání je na vědomé úrovni ze 30% a nevědomé úrovni ze 70%. Proto něco jiného děláme a něco jiného říkáme.

Zda chcete dítě i na nevědomé úrovni si můžete snadno ověřit pomocí tohoto malého testu:

Řekněte první číslo, které Vás napadne, když se ptám na Vás??? Nečtěte dále, dokud bez přemýšlení neřeknete to číslo. Většina lidí, kteří nemohou přijít do jiného stavu a jsou z lékařského pohledu zdrávi řekli na můj dotaz číslo menší než sedmnáct. A to je onen problém, který brání početí. Ptal jsem se na nevědomé úrovni, na kolik let se cítíte. Kdo řekl menší číslo než sedmnáct, je !zamrzlý“ v tom věku, jaké číslo řekl. Je třeba si uvědomit, že mladší člověk než osmnáct nechce dítě. Pokud žena řekne číslo větší než sedmnáct a muž menší, je důvodem to, že v muži necítí oporu a nevěří, že se o ní a dítě dokáže postarat což na mentální úrovni rovněž brání početí. Nevědomá úroveň hraje větší roli než vědomá – to co říkáme.

U konstelací se dokázalo mé tvrzení, že když zejména žena na vědomé úrovni dítě chce a na nevědomé ne, vyhraje silnější nevědomá úroveň a početí se nekoná. Jako další důvody, které stejně jako u těžších nemocí, je somatická příčina. Např. matka jedné dívky jí od dětství tvrdila („programovala“), že nebude schopná vychovat dítě, starat se o něj, protože je nemožná. V jiných případech to byla teta, která nepřála sestře a jejím dětem a proto se nedařilo v životě, ale ani v početí. Jindy to byla energie potratu (či jiného zemřelého), který nepřál novému životu, když sám nežije, atd.

To by mohly být ty případy, kdy oba jsou zdrávi a k početí nedochází.

U neplodnosti u mužů je nejběžnější malá rychlost spermií. Jsem přesvědčen, že největší podíl na tomto problému má stres, kdy „blok“ na krční páteři, způsobený stresem negativně ovlivní činnost hypofýzy, štítné žlázy a tím hormonální činnost (tak je to i u žen). Díky tomu se v organismu hromadí více ženských hormonů a ubývá mužského hormonu (testosteronu). V důsledku toho lze mnohdy pozorovat i zvětšení prsů u mužů a zhoršenou psychiku, větší únavu, tloustnutí, uvolnění svalstva.

Dalším důvodem neplodnosti je bakteriální infekce – CHLAMYDIE (případně podobné nemoci, mnohdy příčinou nákazy je zvíře). Proto doporučuji provést vyšetření speciálně na tuto infekci u obou partnerů. Chlamydie se častěji vyskytují u lidí, kteří jsou nebo byli ve styku se zvířaty (savci a ptáky), ale přenáší se i z lidí a podle mne nastal problém- tato infekce „zmutovala“ (proto se doporučují dvojnásobné dávky některých antibiotik). Zvířata jsou patrně zdrojem nákazy a předpokládá se, že tuto infekci má 80% populace, podle mne je to 65%. Tato infekce je ve většině případů v latentní formě a nemusí se projevovat. Proto většinu lékařů nenapadne uvažovat o tom, že příčinou zdravotních problémů (např. níže uvedených) je infekční onemocnění. Chlamydie způsobují různé zdravotní potíže a je dokázáno, že lidé s touto infekcí častěji onemocní rakovinou i jinými nemocemi, dožívají se nižšího věku, atd. Tuto infekci může přenést matka na plod a u lidí se přenáší podle lékařů pohlavní cestou, podle mne ještě i kapénkovou infekcí. Diagnostika chlamydióz se běžně neprovádí a i když se provede, tak spolehlivost výsledku chlamydií v latentní formě je na nízké úrovni. Souběžně s protilátkami na chlamydie se totiž většinou objeví i protilátky na jiné infekce, např. boreliozu, toxoplazmy, cytomegaloviry, atd. Proto je problém chlamydie rozeznat a určit s jistotou, že chlamydie jsou prapůvodní příčinou zdravotních problémů. Akutní stavy jsou vyvolány stresem, fyzickou únavou, jinou nemocí, změnou počasí, změnou prostředí, atd.

 

Komentáře