Tradičním problémem rodičů je naučit dítě kulturnímu chování. Jako první bod bychom zvolili používání nočníku. Jistě znáte každý mnoho lidí, kteří se v lidské kulturnosti ani politice o moc dál nedostali. Nicméně budeme se zabývat tím, jak vyzrát na počůrávajícího se potomka.

(Je-li to předek, viz Skleróza nebo Alzheimerova choroba. Je-li to politik, může být trefnější termín přečůrat.)

Předpokládám, že dítě již prošlo výukou vyměšování. Dát v odhadnutou dobu dítě na nočník a očekávat transport moči nebo stolice do dotyčné nádoby. Pochvala při úspěchu a lamentace (nebo jinak vyjádřený nesouhlas…) při neúspěchu naznačují dítěti správné řešení.

Dítě z nějakých příčin přetažené nebo vystresované prochází ve spánku nejdříve obdobím snové fáze regenerujícím mozek, ale v této fázi ještě nemá naplněný měchýř, který by se hlásil k vyprázdnění. V další fázi tvrdého spánku s vypnutým mozkem (kdy probíhá regenerace zbytku organizmu) má vypnutá i čidla tlaku v měchýři. Tlak přemůže svěrač a moč je mezi vámi. (Podle přirozeného vývoje je dítě povinno usnout únavou fyzickou a ne, jak je v současnosti moderní, padnout po stresovém vypětí.)

Řešení by mělo probíhat na úrovni potlačení denního stresu (televize, agresivní digitální hry) a zařadit uklidňující režimy hraní si, neagresivní sporty, cvičení, přírodu a zvířata, dostatečné nabíjení (viz Odcizení, Nepřiměřené zdraví, Vitalita), a na noc tabletka B-komplexu. Nejpozději za dvě hodiny musíte potomka vzbudit a nechat vymočit.

Když říkám vzbudit, tak tím myslím, aby vnímal a samostatně jednal, tedy došel si na záchod nebo nočník a vědomě provedl akci. Ne, že ho v podstatě spícího donesete na záchod a rozčilujete se nad neúspěchem. Ostatně dítě ve spaní nevnímá psychický ani fyzický trest. Jediný spolehlivý budící šok je půllitr studené vody, kterým ho osvěžíte v obličeji a na těle.

Většinou pak ke vzbuzení stačí i pouhá představa o použití a tím vytvoříte základ pro sebekázeň i pro kontrolu vyměšování. K případně osvěženému dítěti se chovejte laskavě a mile (jako k vlastní vyorané myšce), ale požadujte nesmlouvavě nástup na toaletu a počkejte si na to, i kdyby toho bylo jen trochu. Na studenou vodu už mnohokrát došlo a nepamatuji, že by to bylo potřeba víckrát opakovat.

Nevylučuji, že při přebytku moči budete muset potomka za další dvě hodiny opět budit. To odhadněte při první akci.
Máte-li dítko hysterické nebo nevhodně (panelák) hlučné, dejte mu při jekotu napít (vodu nebo studený NK).


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015